השכרת רכב בניו יורק

טיפים לנסיעה בניו יורק:

 

1. שימו לב, ברוב ארצות הברית מותר לפנות ימינה ברמזור באדום, לא בניו יורק. בניו יורק אסור לפנות ימינה ברמזור אדום, סביר להניח ששוטר יחכה לכם עם דוח.

 

2. סעו לאט. ניו יורק היא עיר מהירה, עובדת בקצב מסחרר עם הרבה רכבים, הרבה אנשים הולכי רגל שאלו לא תמיד מקשיבים לרמזור, ועוברים באדום. השמרו, הזהרו וסעו לאט. 

 

3. סעו לאט. שלטים. הרבה פעמים יש הוראות על השלטים שהם לחלק מהיום, או פתאום סוגרים איזשהי שדרה עמוסה באמצע היום וכו.. סעו לאט כדי לשים לב לשלטים.

 

4. מודכנים. רוב המודכנים הישנים הוחלפו, אלו עם המטבעות, כיום תוכלו לשלם עם סוגים שונים של מטבעות, כרטיס אשראי ואף כרטיס מיוחד שאתם שמים על הדאשבורד בתוך הרכב כדי שהפקחים יראו, אותו ניתן לקחת מחניה לחניה בלבד שנותר זמן על הכרטיס. אל חתסכו בזמן, השוטרים יכתבו לכם דוח גם בימי ראשון וחגים.

 

5.חניה. בניו יורק מומלץ לתכנן את החניה מראש. שימו לב על השלטים של החניונים רשום לעתים 5 דולר ליום, אבל באותיות הקטנות ניתן להבין שזה לחצי שעה, אל תהססו לקרוא ואל תהססו לשאול את איש השרות אם מקבלים אשראי, זו זכותכם המלאה. זכרו איפה שמתם את הרכב, ניו יורק ענקית והרחובות יכולים מעט מבלבלים, רשמו לכם את הנקודה בחניתם.

 

6.לא לחנות ליד מתקני מרכבי אש וליד מעבר חציה.

 

7. אל תשתגעו בכבישים של ניו יורק, כאמור יש הרבה תנועה בעיר, הרחובות הקטנים יכולים להיות צרים, אז סעו ברוגע ותהנו מהדרך.

 

8. אל תשתגעו בכישים של ניו יורק, בניו יורק יש הרבה אנשים שלעתים לחוצים יתר על המידה והם מגיעים לסף רתיחה באופן מהיר ואז קורים דברים לא נעימים, ויש גם נהגי מוניות משוגעים. אז גם אם עוקפים אתכם, או צופרים לכם אל תאבדו השתונות פשוט המשיכו בשלכם.

 

9. שימו לב לאופניים, אם הם בשבילים הרצויים, או אם הם מתפרעים בכבישים ויש, פשוט שימו לב למראות שלכם לפני שאתם סוטים מהמסלול.