NYC Ferry · מעבורות בניו יורק

עמוד נוסף בשרשרת העמודים תחבורה בניו יורק, באתר זה City of New York תוכלו למצוא וללמוד על הדרכים בהם ניתן להשתנע בניו יורק, אם זה אוטובוסים בניו יורק, סאבווי בניו יורק, רכבים, מוניות ועוד. לאחרונה התווספה אפשרות נוספת להשתנע בעיר, המעברות החדשנית והמזמינה, NYC Ferry.
 

המעבורת מציעה דרך נוחה ומהירה יחסית להגיע ממקום למקום בעיר הנפלאה הזו, ניו יורק. ישנם מספר תחנות ויתכנו שינויים, בנוסף שימו לב שעדיין לא כל המסלולים פתוחים, יפתחו לאורך 2018, אבל רובם פתוחים. בסוף העמוד תוכלו לעבור לאתר של המעבורת.

המעבורת מאפשרת לטייל ולחקור את ניו יורק וחלק מהרובעים שבה ביתר קלות ובנעימות. להלן המסלולים:

AST Astoria

מסלול אסטוריה מתחיל בשכונת אסטוריה אשר בקווינס, שכונה לבבית עם הרבה תעסוקה וגיוון, במשך השנים הדמוגרפיה הדומיננטית פה השתנתה מספר פעמים וכעת בשכונה השפעות איטלקיות ויווניות בעיקר. מסעדות, ברים, בתי קפה, חנויות ועוד.

היעד הבא במסלול אסטוריה הוא Roosevelt island הממוקם בין מנהטן לקווינס. כ-9 דקות לוקח לרכבת להגיע לאי. האי נמתח (אם מסתכלים במקביל למנהטן) הין רחובות 48 ל רחוב 86. על האי תוכלו לטייל וליהנות מהנוף ומהארכיטקטורה וכמובן לקחת את הטארם הידוע (הרכבל) שיקח אתכם למנהטן.

7 דקות מאוחד יותר תגיעו ל Long Island City, לאחר האי המעבורת חוזרת לכיוון קווינס ועוצרת כאמור בלונג איילנד סיטי המספקת מלבד ברים ומסעדות גם מבט משולב על בנייני מגורים חדשניים ומחסני ענק ישנים מה שהיו החלק הדומיננטי בעיר מתקופות שונות.

הנקודה הבאה במסלול היא East 34st מנהטן, למי שלא מעודכן ברחוב 34 בין השאר ממוקם הבניין הידוע הכולם, הוא אמפייר סטייט בילדינג. בסמוך לתחנת המעבורת על רחוב 34 והשדרה הראשונה ישנה תחנת אוטובוס של אוטובוס ציבורי מספר 34 שנוסע לאורך הרחוב.

Wall st. Peri 11, היא הנקודה האחרונה במסלול אסטוריה. אין מה להכביר במילים, אולי הרחובות הידועים בעולם. ראו רחובות בניו יורק. 
 

כל המסלול אמור לקחת כ-40 דקות +-.

Rockaway

מסלול Rockaway מאפשר לנו להגיע לחופים הנפלאים שיש לניו יורק להציע בקלות מרובה. הנקודה הראשונה ממנה יוצאת המעבורת ואליה מגיעה היא Park Rockaway בברוקלין. ממקום דרומית לשדה התעופה JFK, ומרחק נסיעה מלונג ביץ׳. החוף ארוך ומציעה מגוון פעילויות לעתים הופעות, מושך אליו גולשים, ינשן מסעדות, ברים, חנויות גלישה, חנויות אופנה, טיילת ועוד, החוף זהוב ומזמין.

הנקודה הבאה במסלול היא כעבור כ- 43 דקות והיא Sunset Park, כאן אנו מתקדמים יותר למהטן, מהפארק תוכלו לצפות בקו הרקיע המהפנט של מנהטן, בנקודה מסוימות תוכלו לצפות גם בפסל החירות ובניו ג׳רזי. האותנטיות של השכונה עדיין לא נהרסה, אבל לא עוד הרבה זמן המחירים יעלו, האמנים יגיעו והשכונה תהפוך למגניבה, כרגע תוכלו לבקר בשוק פשפשים, במסעדות ברמה סטנדרטית, ואף המגורים עדיין במחיר סביר.

עוברים לנקודה הבאה והאחרונה במסלול רוקאווי,והיא Wall Street Downtown Manhattan כ-16 דקות מ Sunset Park. המסלול אמור לקחת כשעה. 

South Brooklyn

תחנה ראשונה Bay Ridge, שכונה בברוקלין עדיים אותנטית עם קהילות אתניות שונות, בעיקר איטלקים, עקב כך תמצאו בשכונה מסעדות שונות ומגוונות, ברים מקומיים, השכונה ממוקמת בצילו של גשר Verrazano-Narrows Bridge.

תחנה שניה לאחר כ-8 דקות Sunset Park, ראו מסלול קודם. לאחר מכן תחנה שלישית שכונת Red Hook גם בברוקלין. תחנה רביעית רק בימות הקיץ המעבור ממשיכה ל Governors Island, אי קטן נטול רכבים עם נוף של דאונטאון מנהטן, מוזמנים להביא אופניים, לערוך פיקניקים מול פסל החירות, ישנן תערוכות אומנות חיצוניות ועוד.

תחנה חמישית Brooklyn Bridge Park Pier 6, כל השטח של פארק גשר ברוקלין מזמין ומלא פעילויות ופניות שקטות עם נוף למנהטן, מגרש כדור עף ועוד. אם אתם רוצים לרדת פה ולחקור את הפארק אז ניתן ללכת ברגל מתחנה זו לתחנה הבאה.

 

התחנה הבאה שכונת Dumbo מזח מספר אחד ב Brooklyn Park, באזור המזח ישנן מסעדות מגניבות, תחת גשר ברוקלין האגדי ובנוסף נקודה צילום פופולרית בניו יורק רחוב Main פינת רחוב Water.

תחנה סופית Wall Street מזח 11. כל המסלול עורך כ-50 דקות.

מלונות מומלצים בניו יורק לדעתנו ליד וול סטריט​:

Andaz Wall Street - A Hyatt Hotel

Holiday Inn Wall Street

Lower Easd Side

מסלול לואר איסט סייד מתחיל ב Long Island City אותה הזכרנו במסלולים קודמים. לאחר כ-6 דקות הרחפת מגיעה ל East 43 St במנהטן, (גם הזכרנו לפני כן). תחנה הבאה Stuyvesant City, שכונת מגורים המאופיינת בנייני בטון אדירים. השכונה גובלת בצפון עם רחוב 20 ובדרום רחוב 14 צמוד לאיסט ווילג׳. 

לאחר 10 דקות תחנה רביעית היא Corlears Hook פינת מגורים גם עם מבני בטון אדירים הממוקמת בלואר איסט סייד, שם ישנו פארק, אמפתי תיאטרון, מגרשי ספורט ונוף לגשר ווילימסבורג בין השאר. לאחר מכן תחנה אחרונה, Wall street. מזל 11. כ-32 דקות.

East River

מסלול איסט ריבר עורך כ-39 דקות והוא מחחיל ברחוב 34 במנהטן משם חוצה את ה East River אל עבר ברוקלין, שם פוגשת המעברות לאתר כ-5 דקות את Hunters Point South נקודה מודרנית עם בנייני מגורים חדשים עם נופים למנהטן. לאחר מכן המעבורת מדרימה למספר נקודות נוספות בברוקלין.

הראשונה Greenpoint, כ-4 דקות מהתחנה הקודמת, שכונה מתפתחת עדיין יחסית אותנטית אך לא להרבה זמן. תחנות הבאות הן וויליאמסבורג צפון ודרום, הפלגה של כ-5 דקות אחת מהשניה, וויליאמסבורג זה הדבר החם הניו יורק זה כשני עשורים.

מלונות מומלצים בניו יורק  לדעתנו בשכונת וויליאמסבורג Greenpoint:

The William Vale

McCarren Hotel & Pool

תחנת שכונת Dumbo נמצת בהמשך, אותה ציינו לפני כן, , תחנת Governors Island בימות הקיץ 10 דקות ואז לתחנה הסופית הלא היא Wall Street מזח 11.

Soundview

מסלול Soundview מחבר בין רובע הברונקס לאפר איסט סייד, Upper East side. 

Soundview Clason Point

רחוב 90 East

רחוב East 34

וול סטריט

כרטיסים

ישנם מספר סוגי כרטיסים/נסיעות:
כיוון אחד - 2.75 דולר

כיוון אחד + אופניים הוספיו 1 דולר אחד.
30 יום - 121 דולר

30 יום + אופניים 141 דולר

את הכרטיסים ניתן לרכוש האתר המעבורת ניו יורק, במכונות כרטיסים בתחנות, דרך האפליקציה של המעבורת, או דרך דוכני כרטיסים.