חופים בסביבת מנהטן ניו יורק

אם אתם יוצאים לחופשה בקיץ ולא משנה לאן בטח בשלב מסויים את מפנטזים על ים, שמש, התעצלות וכיוצ״ב, הרי אנחנו הישראלים אוהבים את זה מדי פעם. אז גם אם אתם יוצאים לטיל בניו יורק זה אפשרי,  זה נכון בעיקר בחודשי הקיץ שהם יוני-אוגוסט ועדיף לא תחילת יוני, אבל מכיוון שזה מזג האוויר אז אי אפשר באמת לדעת.

אמנם מהאטרקציות בניו יורק, ללכת לחוף הים נחשבת לפחות מהידועה לפחות בקרב התיירית ובטח בקרב הישראלים, הרי ים יש לנו בבית ואת מנהטן לא. כל אופן אם בכל זאת אתם מעוניינים לבלות העל החוף אז ליקטנו לכם מספר חופים בניו יורק, להלן:

קוני איילנד, cityofnewyor.co.il photo by Bruc Emmerling

קוני אילנד ניו יורק, Coney Island NYC צילום, Bruce Emmerling

Coney Island - קוניי איילנד

קוני איילנד היא שכונה הממוקמת בדרום ברוקלין, המציעה לונה פארק בעל עשרות מתקנים, חוף ובידור בכלל. החוף הוא אחד החופים הידועים באזור של ניו יורק, ובכלל בארה״ב ובעולם כולו, אולי מתאים כאשר בניו יורק למטייל הוותיק יותר.

קוני איילנד היה מאוד פופולרי במחצית הראשונה של המאה ה-20 והיה ליעד משפחתי, לזוגות רומטיים ובכלל. לאתר מלחמת העולם השניה הפופולריות שלו דעכה, אך בשנים האחרונות הביקוש של החוף עולה שוב.

החוף ממוקם בדרום מנהטן, החוף עצמו הינו חולי מאוייש ע״י מצילים בין Memorial Day - מאי ל Labor Day - ספטמבר (באופן גס).

.קוני איילנד הוא לא רק חוף, המקומיים אשר מתכוונים לקוני איילנד אינם מכוונים דווקא לחוף, כלומר להיכנס למים, אלא גם לטיילת וללונה פארק עם רכבת ההרים וגלגל הענק, סיקלון, אקווריום, קרוסלה ועוד,  כמו כן על הטיילת מסעדות ואיך אפשר לפספס את Nathan's Famous הפתוחה רוב ימי השנה, מזללת מזון מהיר (מאוד) ה״מתמכה״ בנקניקיות ובאוכל אמריקאי בכלל.

המתקנים של הלונה פראק עונתיים, באופן גס בין אפריל לאוקטובר.

המתקנים פתוחים בסופ״ש בין החג Easter לבין Memotial Day -סוף מאי.

המתקנים פתוחים כל השבוע בין Memorial Day - סוף מאי לבין Labor Day -  תחילת ספטמבר

ואז שוב רק סופ״ש עד סוף אוקטובר.

קוני איילנד cityonewyork.co.il phot by Tim Gou

קוני איילנד, צילום Tim Gouw

קוני איילנד תמיד הצטייר כמקום שהוא ערגה לניו יורק הישנה, שימו לב בסרטים תמיד באים לפה להרהר על החיים ולהיזכר בעבר, או זוג בשלב כזה או אחר של חייו מהלך בשלווה (טוב לא תמיד). כמו כן ישנם המון איזכורים לחוף ואחד החזקים ביותר הוא של טום וויטס האגדי Coney Island Baby.

אז מה היה לנו פה? חוף חולי שניתן להיכנס למים (שימו לב להיכנס רק כשיש מציל), טיילת ותיקה עם מגוון חנויות ומסעדות, לונה פארק עם שלל מתקנים, ועוד. פה אגב ממוקמת שכונות ברייטון המפורסמת.

זיקוקי די-נור יצבעו את השמיים בימי שישי בערך ב-21:30 בעונה.

דרכי הגעה לקוני איילנד

סאבווי קו F יקח אתכם ישירות לקוני איילנד, התחנה האחרונה שלו היא בחוף. הקו עובר בקווינס, מנהטן וברוקלין, להלן שמות התחנות סאבווי של קו  F הממוקמות במנהטן:

East Broadway - אזור צ׳יינטאון

Delancey St./Essex Street - אזור Lower East Side

2nd Avenue - על הפינה של רחוב Houston

West 4th Street/Washington Square - על השדרה השישית ליד מועדון הג׳אז הידוע  Blue Note - ווסט ווילג׳

14th Street and 6 Avenue

23rd st. and 6 Avenue

34st Herald Square - 6 Ave

42nd st - Bryant Park 6 Ave

Rockefeller Station 6 Ave 

57th street - 6 Ave

Lexington Ave/63 street

סאבווי קו Q יקח אתכם ישירות לקוני איילנד, התחנה האחרונה שלו היא בחוף. הקו עובר במנהטן וברוקלין, להלן שמות התחנות סאבווי של קו Q הממוקמות במנהטן:

96th st - 2nd Avenue

86th st - 2nd Avenue

72nd st - 2nd Avenue

Lexington AV/63st

57th st - 7th Avenue

49th Street

Times Square/42nd st

34th st/Herald Square

28th street/Broadway

23rd Street/Broadway

14th Street Union Square/Broadway

8th Street NY University/Broadway

Prince Street/Broadway

Canal/Broadway

אוטובוסים אקספרס ממנהטן, X28 ו X38

*שימו לב שבחלק מהתחנות הקווים עובדים ״משרה״ חלקית, ״משרה לילית וכמובן ״משרה״ מלאה.

*קחו לכם 45 דקות, שעה להגעה ממרכז מנהטן לאוני איילנד.

איפה לישון בקוני איילנד?

דירה - Beachside Apartment Brooklyn

 מלון 3 כוכבים - Sleep Inn Brooklyn Coney Island

Staten Island Cityofnewyork.co.il Photo by Justin Leibow

המעבורת לסטייטן איילנד ופסל החירות, צילום justin Leibow

Staten Island

 סטייטן איילנד הוא אחד מחמשת הרובעים המשלימים את ניו יורק, כידוע העיר ניו יורק בנויה מחמישה רובעים, מנהטן, ברוקלין, קווינס, ברונקס וסטייטן איילנד. האחרון הוא הדרומי מבניהם והא ממוקם על מפרץ מנהטן משעושה את דרכי ההגעה אליו מיוחדים לא פחות מהאי עצמו.

אל סטייטן איילנד ניתן להגיע ובדרך כלל כך מגיעים ע״ אחת האטרקציות בניו יורק האייקוניות יותר, המעבורת של סטייטן איילנד - Staten Island Ferry. מעבורת הכתומה הידועה שיוצאת מבאטרי פראק דרום מנהטן בחינם. שני יתרונות למעבורת: 
1. חינם

2. הנופים המשגעים של דרום מנהטן ושל פסל החירות.

המעבורת עוצרת בסטייטן איילנד בטרמינל St.George, שם ניתן לקחת אוטובוסים מספר S81  ו S51. התחנות ממוקמות בסמוך לחוף Southbeach ו Midland Beach.

ניתן להגיע באוטובוסים X8 ו X4 מאזור דרום מנהטן, אזור הערייה וכנסיית טריניטי ו X7 שמתחיל מ Centrel Park south  והשדרה השישית ואז ממשיך לשדרה החמישית וכו.. שלושת האוטובוסים מגיעים ועוצרים בשדרות HYLAN בסטייטן איילנד, הדרך הראשית בסטייטן איילנד.

South Beach
 

הוא החוף הפופולרי בסטייטן איילנד אולי בגלל שהוא הראשון מבין החופים, אולי בגלל זיקקי הדי-נור, אולי בגלל שלעתים יש מוזיקה חיה חינם. סאות׳ ביץ׳ ישנו פסל הברונזה הידוע של הדולפינים והניתן לראות בברור את גשר Verrazano Narrow Bridge המאוד מרשים שחוצה את הכניסה למפרת מנהטן ומגשר בין סטייטן איילנד לברוקלין.

על החוף ישנה מסעדה מאוד ידוע South Fin Grill, אבל אם אתם מעוניינים במקבץ רחב יותר של מסעדות אז באזור של See View Avenue פינת Hyland Boulevard, בכל האזור.

צמוד לחוף ישנו פארק Ocean Breeze שמציע מגרש אתלטיקה אדיר, טיולים, אופניים ועוד. ואי אפשר להתעלם מהמזח הארוך המאונך לחוף המשמש דייגים רבים. לאורך החוף ישנה טיילת אורכה שנקראת Fraklin D Roosevelt Walkboard שתיקח אתכם לחוף הבא (כ 3 קילומטרים +) Midland Beach או ניתן שוב לקפוץ על אחד האוטובוסים.

MidLand Beach

כאמור בהמשך הדרך של סאות׳ ביץ׳, ניתן להגיע עם הטיילת פרנקלין ד. רוזוולט או עם האוטובוסים. החוף הנ״ל מאפשר להתכייף עם מגרש משחקים לילדים, מזרקה של הצב עם מים קופצים מהרצפה, חלום רטוב של כל ילד וילדים אוהבים את המזרקה, הביאו בגדים להחלפה. כדור עף, חוף רחצה כמובן ועוד.. גם מפה ניתן לראות את הגשר האקופליפטי אבל ממרחק.

Long Beach

חוף נוסף שמוכר לנו מסרטים ממסדרות ובשנים האחרונות גם מאסון טבע הוריקן סנדי שפגע באוזר, אבל אל דאגה האי חזר לגדולתו. לונג ביץ׳ היא עיר דרומית ללונג איילנד, אחת ממספר איים ולגונות שנקראות Long Beach Berrier Islands השוכנות שם יחד עם קוני איילנד, ג׳ונס ביץ׳, איילנד פארק ועוד.

לונג ביץ׳ הוא הידוע בין כולם יחד עם קוני איילנד, החוף עצמו ארוך משתרע לכ-8 ק״מ, החוף הינו חולי ורך ומזמין הנושק לאוקיינוס האטלנטי, כמו כל חוף בימינו גם לונג ביץ׳ מציע טיילת ארוכה של כ-3+ ק״מ, מסעדות, דוכנים, חנויות, משאיות אוכל, ברים, ועוד, הטיילת קסומה וניתן לרוץ או לרכב על אופניים.

לונג ביץ׳ ידוע מאוד בשל החוף הנעים, הניקיון ובשל הבריזה שלו. המים נעימים לעתים יהיו גלים אבל לא אלימים כמו החוף הצפוני לזה, חוף ג׳ונס שהוא חוף יותר לגולשים (אבל לא רק). המחיר כניסה לחוף הוא 15 דולר (מחירים יכולים להשתנות), אבל הוא נקי, מסודר ועקב כך שולל אי נעימויות אם לא רצויים ומציע מלפט ממנהטן עם דרכי הגעה נוחים.

איך להגיע לחוף?

הגיעו לתחנת פן במנהטן Penn Station על רחוב 34 בין השביעית והשמינית וקחו את רכבת LIRR  של MTA, כ-45- עד שעה ללא עשרות תחנות בדרך.

בא לכם להתפנק במלון על החוף? Allegria

Orchard Beach  - Bronx

חוף ברובע הברונקס של ניו יורק, כאמור אחד מחמשת הרובעים המשלימים את העיר ניו יורק. החוף פופלרי בקהילות המקומיות של הברונקס ושל צפון מנהטן, המקומיים של דרום מנהטן יעדיפו ללכת לסטייטן איילנד, או לקוני איילנד או לונג ביץ׳ בטח אם הם/אתם בברוקלין.

בעבר החוף היה נקרא ״ The Riviera of New York" החוף מציע נופים אל עבר City Island חוף חולי, טיילת, דוכני אוכל, חנויות, בסמוך גם מגרשי טניס, כדורסל, שרותים, ופארק אדיר הנושק לחוף. החוף בדרך כלל נקי אבל יכול להיות צפוף ורועש בעיקר בסופי שבוע.

אם אתם רוצים קצת יותר שקט, אז הפינות של החוף שקטות יותר, אבל שימו לב - שם אין מצילים. בסביבות ה-18:00, מקפלים את הבסטה והחוף נסגר.

איך מגיעים לחוף אורצ׳רד בברונקס?

סאבווי מספר 6, שנוסע כמעט על קו ישר לאורך ממנהטן, מעריית ניו יורק, עולה על רחוב לאפייט, הרכבת חוברת לשדרה הרביעית ולאחר מכן ברחוב 23  ל Park Avenue, עד 42 ולקסינגטון Grand Central Station ומשם ממשיכה על לקסניגטון צפונה לברונקס, בברונקס תרצו לרדת בתחנת Pelham Bay Park ומשם לקחת אוטובוס Bx12.