ישראלים בניו יורק

למה אנו הישראלים כל כך אוהבים את ניו יורק? ובכן אין תשובה חד משמעית ואין סיבה אחת, אלו גורמים שונים אשר עושים את העיר הנפלאה הזו לזמינה, אקלקטית, נוחה מאוד למטייל בניו יורק ברגל ואף זכתה בתואר כאחת הערים הנוחות יותר לטיולים רגליים. 

העיר היא התשובה ל״חיים הטובים״, החופשה העירונית המושלמת עם מענה לכל אחד ואחת בכל נושא שהוא, קניות, קולינריה, מלונות בניו יורק, ניו יורק עם ילדים ועוד ועוד..אנחנו הישראלים יודעים מה טוב בשבילנו ומנהטן טובה לנו..לאן מספר גורמים/סיבות שאולי יענו לשאלה, למה אנו הישראלים אוהבים את ניו יורק:

cityofnewyork.co.il

רחובות ניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

יהדות

אנחנו מרגישים נוח בניו יורק גם בגלל נושא ׳היהדות׳, ניו יורק מקבלת ומקבצת בתוכה דתות שונות והיהדות לוקחת חלק ניכר בעיר, כמובן שכולנו מכירים ושומעים על החרדים בברוקלין באזור וויליאמסבורג, Crown Heights, Borough Park שהגיעו בהמונים בשנות ה-40, 50 של המאה ה-20 כמהגרים באירופה, אבל לא רק. 

ניו יורק (מנהטן) מציעה למטייל הישראלי נוחות (מבחינת יהדות) מרבית, אם זה מסעדות כשרות, או מסעדות יהודיות בניו יורק בכל מיני נקודות אסטרטגיות לרבות אחת מאוד ידועה בשם Kats Delicatessen על רחוב האוסטון 205 (לא רשמית כשרה), ראו רשימה של מסעדות כשרות בניו יורק, אבל שימו לב כדאי ליצור קשר עם המסעדה לפני כן לוודא שאכן כשרה.

בנוסף ברחבי ניו יורק פזורים בתי כנסת ובתי חב״ד למקרה ואתם מעוניינים בחום יהודי או שמא אתם בעת החגים בניו יורק, ראו רשימה של מלונות בניו יורק ליד בתי כנסת

ישנם עוד אלמנטים במנהטן שנותנים לנו להרגיש נוח בעיר, למשל בחנוכה ישנן מנורות בגדלים שונים באזורים שונים בעיר לרבות בחלונות ראווה.

cityofneyork.co.il · קניות בניו יורק

קניות בניו יורק, צילום cityofnewyork.co.il

קניות בניו יורק

אנחנו הישראלים אוהבים קניות, בין אם אלו קניות אונליין מה שקורה הרבה בשנים האחרונות, לבין אם אלו קניות קונבנציונליות, ניו יורק היא אחת היעדים המובילים לכך, יחד עם יעדים כמו לונדון, פריז, בגנקוק וכן הלאה.

לא ניתן לומר שתיירים ישראלים טסים לחופשה בניו יורק רק בשביל לערוך קניות כמו לבנגקוק למשל, אבל לחלוטין ניתן לומר שקניות בניו יורק הן חלק מחווית הטיול. העיר מספקת סגנונות שונים של חנויות בהן תוכלו לערוך קניות, חנות הכי יוקרתיות הממוקמות באזורים מסויימים בשדרה החמישית, או בשדרות מדיסון.

חנויות אופנה בוטיק בשכונות סוהו הסביבה, חנויות אותנטיות אסייתיות בצ׳יינה-טאון, חנויות ייחודיות ואף יד שניה באיסט ווילג׳ או בלואר איסט סייד וכן הלאה, כמובן שעשינו הכללה גסה לגבי סוגי חנויות ומיקומן. אל לנו לשכוח את חניויות הכלבו בניו יורק כמו מייסי ברחוב 34 בין השישית לשביעית, או בלומינגדיילס ב-59 והשלישית, בברודווי 504 ובלומינגדיילס אאוטלט בברודווי 2085, או Century 21 בדאונטון מנהטן.

אנחנו הישראלים אוהבים מציאות (קניות), אז לא ניתן לדבר על קניות בניו יורק בלי להזכיר את האאוטלט בניו יורק ובניו ג׳רזי, הלא הם ג׳רזי גרדן ווודברי, אשר מאפשרים לנו אפשרות קניה יחסית זולה, לחובבי הקניות.

cityofnewyork.co.il1_edited.png

מסעדות בניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

מסעדות בניו יורק

אנחנו הישראלים אוהבים לאכול, אוהבים להיות מסובין סביב השולחן עם המשפחה, חברים ולחלוק אוכל טוב, פיסת אושר טעימה, אנחנו צריכים את ארחות בוקר שלנו תהיה דשנה, את הקפה...

כמו בכל תחום שהוא ניו יורק בין המובילות בעולם, בעיר תוכלו למצוא מסעדות הכי יוקרתיות דוגמת מסעדת 11Madison Park שכבר קיבלה את התואר ״המסעדה הטובה באמריקה״, או לחילופין תוכלו לפקוד את מסעדת הסושי בעלת שלושה כוכבי מישלין Masa, של השף הידוע Masayoshi Takayama בכיכר קולומבוס.

 

ל״צד״ מסעדות הטובות והיוקרתיות ביותר בניו יורק ישנן אפשרויות סעודה זולות יותר והרבה עד כדי מספר דולרים בודדים, משלוש פיצה למשל יעלה לכם כ-2 דולר (תלוי איפה), ניו יורק ידועה ומתגאה בפיצות שלה ובדרך כלל הן טובות, איפה הפיצה הכי טוב לדעתכם? (כיתבו לנו בתגובות), כמו כן אי אפשר להוציא מהנוף הניו יורקי את דוכן הנקנקיות האגדי שאוכלים בו כולם, ראו מסעדות זולות בניו יורק.

אחד המאכלים המזוהים יותר עם ניו יורק וניו יורקרים הוא הבייגל Bagel אשר הובא לארצות הברית עי מהגרים ממזרח אירופה ויש המקשרים אותו לפרצל היהודי, הבייגל מה שהיה פעם מאכל הכרחי ומהיר, הפרך במרוצת השנים לאבן יסוד בארוחות בוקר של הניו יורקרים, נסו את Black Seed Bagels.

yotel-ny-rooftop-terrace-by-night-1280x7

מלון יוטל ניו יורק, צילום Booking.com

מלונות בניו יורק

אנחנו הישראלים מחפשים את ״החיים הטובים״, אבל שיהיו זולים. ניו יורק יקרה אין על כך ויכוח, אבל ניתן למצוא מלונות בניו יורק שהם זולים יותר ועדיין טובים ובמיקום טוב, דוגמאות בהמשך..

כמה מילים בנושא בתי מלון במנהטן, איך שאנו רואים את זאת, אל המלונות בניו יורק צריכים להתייחס כחלק מהטיול שלכם, חלק מחווית החופשה בעיר ולא רק כמקום להניח את הראש, נכון יצא לכם קצת יותר יקר, אבל הטיול שלכם ישתדרג בהרבה.

תארו לעצכם שאתם מעוררים בבוקר ושותים קפה עת אתם מביטים אל עבר טיימס סקוור, סנטאל פארק, נהר ההאדסון או האיסט ריבר, תארו לעצמכם אתם מזמינים מלון בניו יורק המציע שרות ברמה גבוהה, שירות חדרים, וכן הלאה...החיים הטובים.

 

שאלה: כמה פעמים בשנה אתם בניו יורק? סביר להניח שאתם מגיעים פעם ב..אתם לא חושבים שמגיע לכם מעבר לרק חדר לשים בו את הראש, אנחנו עובדים כל החיים בשביל הרגעים הקטנים שמשמחים אותנו, בשביל הביחד, בשביל החופשות, למה לנו להתפשר? אז נכון כפי שאמרנו החופשה תצא קצת יותר יקרה ,אבל שוב, כמה פעמים בשנה אתם בניו יורק? וכמה פעמים בחיים אתם מפנקים את עצמכם במלון באמת טוב.