גרפיטי בניו יורק

גראפיטי בניו יורק

נקרא לאטרקציה הזו, אטרקציה למתקדמים בניו יורק. אנחנו כבר מזמן לא בשנות ה-80 של המאה הקודמת, כלומר, דאז כל העוסק בציורי רחוב, גרפיטי היה נחשב לאחד שחי חיים אלטרנטיבים, מחוץ לחוק, הובו, כלומניק וכן הלאה.. היו כמה חלוצים בתחום שהפכו לאמנים מהשורה הראשונה והצליחו לשכנע את המודעות של אוכלוסית התקופה שגרפיטי זו אמנות לכל דבר עם דגש עז על מחאה כזו או אחרת. 

מלונות בברוקלין ניו יורק.

במרוצת השנים האמנות התברגנה והעבירה אמני רחוב מסויימים גם להופיע בגלריות ואף לעצב ליין אופנה, לעצב בגדים לשחקנים זמרים וכו..

 

Street Artists דוגמת  Mare139,  שני הבאים גם עבדו יחדיו Kenny scharf, Jean Michel Basquiat, על ג׳אן מישל בסקייט גם נעשה סרט מאוד מצליח עם דיויד בוי ששיחק את אנדי וורהול. ועוד רבים.

כיום ניתן להגיע לאזורים מסוימים בניו יורק ולטייל בין אמנות רחוב זו, בין ציורי גרפיטי מדליקים ותמיד מעניינים, כמו לכל אמנות (כמעט) יש מעבר ליצירה מניפסט, רעיון, דעה, מחאה וכו..באמנות הרחוב ההבעה של הנ״ל יותר בעלת ערך של קומיקס וסרטים מצויירים מה שעושה אותה יותר משעשעת אולי.

איפה ניתן לראות אמנות רחוב בניו יורק? 

המיקום האידיאלי הוא בושוויק ברוקלין. Bushwick Brooklyn בעיקר על הפינה של St.Nicholas ו Troutman שם ממוקמת גלרית בושוויק, האזור מאכלס קהילה של אמנים שעובדים באזור וכמובן שמתגוררים פה. 

ניתן להסתובב לבד, אבל הגלריה מציע סיורים ברגל ובאוטובוס ע״י אחד האמנים, לסיור אין מחיר קבוע, אלא אתם משלמים לפי מה שנראה לכם. ואל תשכחו Graffiti Keeps Me Clean!

איך מגיעים לבושוויק ברוקלין ניו יורק?

עולים על סאבווי L החוצה את רחוב 14 במנהטן לרוחבו, ישנן תחנות בשדרה הראשונה ו 14, השדרה השלישת, יוניון סקוור ניו יורק, השדרה השישית והשמינית.  יורדים בברוקלין בתחנת Jeffreson St. והגלריה ממוקמת מעבר לבלוק באלכסון מהתחנה, כמובן שתועלו לראות גרפיטי כבר בצאתכם מהתחנה.

גוגל
  • cityofnewyork.co.il Facebook
  • cityofnewyork.co.il Instagram
  • Pinterest cityofnewyork.co.il
הזמינו מלון בניו יורק
אתרים נוספים

© כל הזכויות שמורות - Cityofnewyork.co.il, אין להעתיק ואו לשכפל תוכן.

תודות ל https://www.befunky.com/

https://pixabay.com/