רכישת נדל״ן בניו יורק

מדינת ניו יורק ממוקמת במזרח ארה"ב ונמצאות בה ערים גדולות כמו ניו יורק, רוצ'סטר, באפלו, סירקיוז ואולבני שהיא בירת המדינה. אף על העובדה כי אולבני הינה הבירה, ניו יורק היא הגדולה והחשובה שבערי ארה"ב ונחשבת לתוססת ודינאמית ביותר.

בעיר ניו-יורק מתרכזים גופים פיננסיים בינלאומיים בעלי עוצמה ואוכלוסייה קוסמופוליטית שמגיעה אליה מכל העולם כדי לעבוד, להקים עסקים ולחיות. מטה האו"ם שוכן בה ומאכלס עשרות פקידים ומנהלים מכל העולם. העיר היא גם עיר שמושכת תיירות מכל העולם ומאות מלונות פרוסים בנקודות שונות שלה.

אפשרויות השקעה בעיר

עם זאת, כל המתעניין בנדל"ן במדינת ניו יורק חייב לדעת כי בנוסף לניו יורק, גם הערים הגדולות האחרות מציעות שפע של נדל"ן להשקעה ובעיר רוצ'סטר לדוגמא יש הצעות אטרקטיביות רבות שמסוגלות להניב תשואה גבוהה יחסית.

מבנה הערים במדינת ניו-יורק (אשר גרים בה כ-20 מיליון תושבים) די זהה ואופייני. יש בהן פרברים אמידים ואחרים של תושבים ממעמד סוציו אקונומי נמוך יותר, אזורי תעשייה, מרכזים עירוניים צפופים ועוד. כל אלו מזמנים אופציות השקעה מגוונות. משקיע נדל"ן שהינו בעל ממון רב יכול למצוא הזדמנויות נהדרות כמו מציאת נכסים מגוונים מניבים לטווח ארוך המפוזרים בערים השונות. ניתן גם לרכוש במימון עצמי, באמצעות מינוף, בעזרת הלוואות ועוד.

תקופת השקעה אטרקטיבית

המשבר הכלכלי שפרץ בזמנו בארה"ב הוריד את מחירי הנדל"ן והמשבר לא פסח גם מדינת ניו-יורק. בשנים האחרונות קיימת התאוששות הדרגתית ובשנת 2016 עלו מחירי הנדל"ן בכ-2.2% בממוצע.

השוק הפגין מעט אדישות שחלק ממנו מיוחס לתקופת הבחירות ולחילופי הממשל. הצפי לשנת 2018 מדבר על עלייה מתונה נוספת מה שמגדיל את האטרקטיביות של ההשקעה במדינת ניו יורק בכלל ובעיר בפרט. בנסיבות כאלו יכול כל משקיע נדל"ן להרוויח פעמיים. פעם אחת לקבל  דמי שכירות על הנכס שבבעלותו (כ-7% שנתיים על ההשקעה) בנוסף, רווח מעליית ערכו לאורך השנים. בהיעדר אופציות השקעה אחרות זמינות ואטרקטיביות הרי שההשקעה בנדל"ן כדאית מאוד. מה עוד, שבעת הזאת הוא עדיין יכול לרכוש במחירים טובים יחסית לעבר.

טיפים ועצות למשקיע המתחיל...

מחירי הנכסים המוצעים בניו-יורק רבתי נמוכים משמעותית מהשיא שלהם טרם המשבר ולכן רבים רוצים לנצל זאת. ניו יורק הינה עיר שמושכת אליה אנשים מכל העולם ותמיד תהיה דרישה לנכסים לצורך השכרה, כך שלרוב, ההשקעה מניבה פרי לטווח ארוך.

מומלץ לקבל מידע ולהתייעץ עם גופים ואנשי נדל"ן המורשים חוקית לעסוק במכירת והשכרת נדל"ן. הם פועלים בכפוף לחוקים מחמירים של הרשויות ולכן ביצוע עסקאות מולם הם בטוחים יחסית. בנוסף, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולהסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין מנוסה הבקיא בחוקי מיסי נדל"ן רלוונטיים. לאחר הרכישה יש צורך לתחזק את הרכוש היטב ולהשכירו, וניתן לקבל שירות בתחום מחברות ואנשים שעוסקים בניהול נדל"ן.