דרכי הגעה משדה התעופה JFK למנהטן

השאלה הבאה נשאלת שוב ושוב ואנו רואים זאת בפורומים שונים ברשתות חברתיות, איך מגיעים משדה התעופה קנדי למנהטן? ובכן, ישנן כמה דרכים והן פרושות לפניכם.

 

לעתים אף עולה השאלה האם כדאי להזמין  Uber והתשובה צריכה להיות בשביל מה? ישנן כל כך הרבה אפשרויות במחירים שונים ובתנאים שונים כך שאין ממש צורך. לדעתנו!

בעמוד זה תמצאו קישורים לחברות המאפשרות להזמין שאטלים, רכבים אישיים, ואנים קבוצתיים (Van), רכבים יוקרתים ועוד, כמובן אפשרות והסבר על דרכי הגעה עם MTA מערכת הסאבווי של ניו יורק.

שימו לב, בשדה התעופה בניו יורק ובכלל בשדות תעופה ברחבי העולם (גם בארץ) ישנם אנשים פרטיים שיגשו אליכם ויציעו לכם הסעה באופן פרטי, הם לא קשורים לשום גורם מטעם העיר, אל תתפתו, בדרך כלל המחיר יהיה גבוהה יותר ואתם לא יודעים על מי אתם נופלים.

ראו בתחתית העמוד בתי מלון בניו יורק ליד שדה התעופה קנדי. להלן דרכי הגעה משדה התעופה JFK למנהטן:

 

NYC Airporter

האוטובוס הרשמי של רשות שדות התעופה שייקח אתכם לנקודות מסויימות במנהטן משדה התעופה JFK וחזרה, שימו לב שזה לא אוטובוס רגיל כך שהוא לא עוצר ברחבי ניו יורק ונוסעים ״רגילים״.

האוטובוס ממוקם מחוץ לכל טרמינל וניתן לרכוש כרטיס אונליין או במקום, מחוץ לאיסוף כבודה, דיילים עם מדים או בשולחן הממוקם Ground Transportaion Wecome Center.

 

 עלות נסיעה לכיוון אחד היא 16 דולר והלוך ושוב 29 דולר, שימו לב שמחירים עלולים להשתנות במשך הזמן.

השאטל פעיל 7 ימין בשבוע פועל בין השעות 6:00 בבוקר ל 23:30 בלילה, כל כעשרים דקות חצי שעה.

ישנם שלושה יעדי Pick Up ו Drop Off במנהטן:

Grand Central Terminal האוטובוס עוצר ברחוב 42 ושדרת Vanderbitt.

Port Authority, רחוב 42 בין השדרה השמינית לתשיעית

Penn Station, רחוב 33 מערב בין השדרה השישית לשביעית ליד פיצה סבארו.

ישנו יעד נוסף אחד רק ל Drop Off:

Bryant Park רחוב 42 על השדרה החמישית. הנקודה זו ניתן להמשיך ע״ שאטל מיוחד שיקח אתכם לבית המלון אם הבית מלון ממוקם בין הרחובות 23-63 באזור טיימס סקוור. 

עדיף אולי להזמין כרטיס בעוד מועד כך תוכלו לראות את המלונות, לאחר שתרדו בריינט פראק, יחכה לכם נציג מטעם החברה אשר יעלה אתכם לואן איתו תגיעו לבית המלון בהנחה שרכשתם את הכרטיס מבעוד מועד ושהמלון כלול ברשימה.

 

שימו לב ששירות ניתן רק בהגיעכם משדה התעופה JFK למנהטן.

ראו חלק מהמלונות בניו יורק הנכללים ברשימה, המלונות הללו מרכזיים וניתן להזמין את המלון בניו יורק דרך הקישורים:

Go Airlink NYC

חברת הסעות רשמית העובדת עם אישורים של ניו יורק ושל המדינה. החברה עובד כבר שנים רבות ומוכרת ע״ גורמים שונים בעולם התיירות כמו Travel Industry Association of America, New York City's Offiicial Tourism Marketing  ועוד.

החברה מציעה שירות דלת לדלת משדה התעופה של ניו יורק JFK, לה גרדיה EWR ובחזרה. החברה עובדת שבעה ימים בשבועה, 24 שעות. ניתן לבקש הסעות פרטיות לקבוצות, שאטלים עם אנשים אחרים, רכבים ברמה גבוהה ועוד. להזמנה לחצו על Go Airlink.

Super Shuttle

חברה נוספת המציעה העברות בין שדה התעופה למנהטן. 24 שעות, משדות התעופה עד למלון.

ניתן להזמין אונליין נסיעה משותפת עם נוסעים נוספים, קחו בחשבון שיכול שנוסעים האחרים ירדו לפניכם, תלוי במפת המלונות.

None Stop Shuttle  מתאים ל 7-10 אנשים, ההזמנה היא אישית, רק לקבוצה שלכם. תועברו ישירות למלון המבוקש. 

Black Car העברה פרטית, אישית ויוקרתית, מתאימה לאנשי עסקים ואו לכאלה המעוניינים להגיע בסטייל למנהטן. ניתן גם לבקש שירות בעיר.

Black SUV, העברה פרטית יוקרתית לקבוצות עד 7 נוסעים, ניתן גם לבקש שירות במנהטן. להזמנה ופרטים נוספים, Super Shuttle.

Cityoneyork.co.il Airtrain JFK NYC Photo by Mindconcepts

Airtrain NYC JFK Photo by Mindconcepts

Air Train

רכבת מהירה הסובבת סביב שדה התעופה JFK, פועלת 24 שעות,כל השנה עוברת דרך החנויונים של שדה התעופה וחוברת לתחבורה ציבורית, אם זה סאבווי MTA New York City Subway Transit, ואו אוטוסים ול LIRR- Long Island Rail Road.

הקו יקח אתכם לתחנת הסאבווי Sutphin BLVD/Archer Av/JFK Airpot  או לתחנת ג׳מייקה שליד שדה התעופה שם תחברו לקווי סאבווי מספר E, J, Z. שימו לב שהאזור/שכונה של התחנה נקרא ג׳מייקה ובנוסף התחנה הראשונה של הקווים נקראים ג׳יימקה.

קווים מספר J ו Z (הקו האחרון הוא יותר בשעות העומס של היום) די זהים והיעד הסופי שלהם הוא דאונטאון מנהטן תחנת Broad סמוך לבאטרי פארק. בתחנת Canal ניתן להחליף לקו צהוב או ירוק שיקחו אתכם למידטאון ל Grand Central ואו לטיימס סקוור ועוד.

לפני הגיעם למנהטן עוברים הקווים בברוקלין בסמוך לוויליאמסבורג ועל גשר וויליאמסבורג. 

קו E הקו הכחול יקח אתכם דרך קווינס למרכז מנהטן דרך ולאורך רחוב 53 מעל ובסמוך לטיימס סקוור, ברחוב 50 הקו מדרים דרך Port Autority ומאוחר יותר Penn Station לבסוף מגיע עד ל World Trade Center.

כמו בכן בתחנת  Sutphi BLVD/JFK ישנם קווי אוטובוס רבים Q6, Q8, Q9, Q20, Q24, Q25, Q30, Q31, Q34, Q40, Q41, Q43, Q44, Q54, Q56, Q60, Q65, N1, N2, N3, N4 N5 ועוד.

Lirr, הינה רכבת  Long Island Rail road אשר מאפשרת הגעה ל Penn Station. 

קחו לכם שעה לפחות בין שדה התעופה למנהטן, כמובן תלוי בשעות של היום מדובר ובאיזה אמצעיים תחברותיים בחרתם. 

תחנה נוספת שהרכבת עוברת היא Howard Beach JFK Airport, משם תוכלו לקחת את סאבווי קו A, הקו עובר דרך ברוקלין בסמוך לאזור היהודי ליד בתח חב״ד ובתי כנסת בברוקלין וממשיך משם למנהטן, מתחיל בדרונטאון מנהטן, אזור וול סטריט, מתחיל לעלות בסמוך למרכז הסחור העולמי, רחוב קאנאל, רחוב 14, ממשיך ל Penn Station  ו Port Authority ל  לֹ Colombus Circle וצפונה דרך  West Central Park.

Cityofnwyork.co.il Taxi New york Photo by Nico Verbaan

Taxi New York Photo by Nicoverbaan / Hotel Wellington - מלון זול ומרכזי בניו יורק

מוניות משדה התעופה JFK  למנהטן

כמובן שמוניות הן גם אפשרות להגיע משדה התעופה למנהטן, מחוץ לכל טרמינל ישנן מוניוץ ובדרך כלל גם דוכן שיכוון אתכם אליהן. עלות הנסיעה מתחילה בכ-52 דולר, תצרכו להוסיף מיסים/Tolls ואולי טיפ (מה שנהוג), אז  המחיר בהחלט יכול להגיע ל-70 דולרים ויותר. 

כמובן שאת המוניות תיקחו מתחנה מסודרת בשדה התעופה ולא מחאפרים.

מלונות בסמוך לשדה התעופה קנדי JFK

Hampton Inn NY-JFK Jamaica/Queens

Hampton Inn NY-JFK Jamaica/Queens

Best Western JFK Airport Booking.com

Best Western JFK Airport

Courtyard by Marriott New York JFK

Courtyard by Marriott New York JFK Airport

Crown Plaza JFK Airport Booking.com

Crown Plaza JFK Airport

Hilton JFK Airport Booking.com

Hilton JFK Airport