הדסון יארד · Hudson Yard

האדסון יארד ניו יורק מלונות בניו יורק.jpg

מתחם בידור, קניות, אומנות, קולינריה יוקרתי נפתח במרץ 2019 בשכונת צ׳לסי מערב מידטאון ניו יורק. המתחם מכיל פעילויות רבות כולל קניון יוקרתי, מסעדות יקרות, מלון, מגדל מגורים, מתחם אומנות, הופעות ופסל סביבתי חצי פונקציונלי, למה רק חצי פונקציונלי? זה בהמשך. יש קוראים למתחם Billionarirs Playground.

האדסון יארד ממוקמת בצ׳לסי בשכונת האדסון יארד Hudson Yard, מרכז מנהטן, החלק הדרומי גובל ברחוב 30 עם תחילתו פראק הייליין High-Line Park והצפוני בסביבות רחוב 33 (בגסות).

 

זהו הפרוייקט הנדל״ן הפרטי הגדול ביותר שנבנה בארה״ב, אחראיות על הרעיון ופיתוח הן חברות Related Company בשיתוף עם Oxford Properties, החזון הוא של Stephen Ross. יש אומרים שהדסון יארד הוא מרכז רוקפלר המודרני.

הדסון יארד הינו פרוייקט יוקרתי ופונה ליותר למעמד הגבוה, למרות שכולם מוזמנים להגיע ולהתרשם, לרכוש איזו מותג אופנה יוקרתי, לטייל על ה Veseel (בהמשך) ופשוט ליהנות מניו יורק. מנהטן היא כור ההיתוך של הקפיטליזם וכך הייתה לאורך כל שנותייה ובוא נודה בכך, זאת חלק הסיבות שאנו אוהבים את ניו יורק, אנחנו לא באים לניו יורק בשביל הטבע, אלא בשביל גורדי השחקים, המסעדות, האורבניות, הקניות בניו יורק וכן הלאה.

התחזיות מראות שהאדסון יארד תהיה אחת מהאטרקציות בניו יורק הפופולריות יותר, לפחות חלקים ממנה. המתחם מודרני, חדשני ואף עתידני ומתאים למאה ה-21, אפילו הוסיפו תחנת נוספת בסאבווי מספר 7 כדי שיהיה קל להגיע להאדסון יארד.

מה במתחם האדסון יארד Hudson Yard ?

The Vessel 

פסל סביבתי אינטרקטיבי נבנה בחשאי (רוב הזמן) ע״ האמן והיוצר Heatherwick Thomas, אפילו חלקים מממנו נבנו באיטליה כדי לשמור על חשאיות. הפסל מגיע לגובה של כ 45 מטרים. הוא בנוי בסגנון סיפרלה וניתן ללכת עליו ולטפס עד החלק העליון ע״י 80 גרמי מדרגות, ניתן גם לעלות במעלית.

הרעיון הוא לתת מבט אל עבר מנהטן ממקודות שונות ומגבהים שונים ולהביא חיבור בין האנשים. ה Vessel ממוקם באמצע המתחם ליד The Shade וליד The Shops, ניתן לראותו מיד כאשר יוצרים מסאבווי תחנת 34Street/Hudson Yard, קו 7.

אז כאמור הוא פונקציונלי מכיוון שהוא אינטרקטיבי, ניתן להשתמש בפסל ללכת עליו, לעלות וכן הלאה, ישנן מדרגות, אבל בעצם אינן מובליות לשום מקום. הפסל בהחלט מרשים, אבל ישנן הרבה ביקורות כלפיו.

לדעתנו שווה להגיע לפחות לראותו מבחוץ כי הוא בהחלא פוטוגני וחדשני, לא משהו שרואים בכל עיר, אבל שוב, זו ניו יורק והיא תמיד הייתה חדשנית ופורצת דרך כמעט בכל תחום שהוא. 

Stephen Ross בעל החזון של הפרוייקט טוען שפסל The Vessel יהיה לניו יורק מה שאייפל הוא לפריז.

כל השבוע מ 10:00-21:00

יש לרכוש כרטיס בכדי לעלות על ה Vessel.

The Shade

The Shade הוא מבנה ייחודי, חדשני שאין שני לו לפחות לא בניו יורק. זהו מבנה המיועד לאמנות באשר היא, נותן במה לאומנות מכל הסוגים ממוזיקה, הופעות של מוזיקה קלאסית, היפ-הופ וכן הלאה, וידאו ארט, גלריות, ספרות, פיסול ועוד..

המבנה בעל 8 קומות ובתוכו שתי קומות המיועדות לגלריות, תיאטרון, חדרי חזרות, חדרי סדנאות ועוד, עכשיו השוס במבנה שהוא נפתח, כלומר חלקו בנוי על גלגלים כך שהוא ניתן לתזוזה וכך המבנה גדל ומתארך, אבל עדיין שומר על חלל אורבני פתוח ונושם.

כאשר המבנה נפתח נוצר חלל פנימי המכונה The McCourt, חלל להופעות האפשר 1250 מושבים ואף להופעות מעל 2000 מושבים. המבנה משוכלל ומאוד פונקציונלי.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

The Edge Observatory

במתחם או בשכונה החדשה האדסון יארד, ישנם מספר גורדי שחקים חדשים כחלק מהמרכיבים שלה, הגבוה שבינהם מוסיף עוד נקודת מבט פיזית בתצורה של תצפית לרפרטואר הניו יורקי (אמפייר סטייט בילדינג, מרכז רוקפלר והתצפית במגדל החירות One Obsertavtory).

תצפית The Edge מציעה מעבר לתצפית רגילה (לא בטוח שניתן לקרוא לה רגילה), קודם כל זו התצפית החיצונית הגבוהה ביותר במערב כדור הארץ, מה שנקרא Westerm Hemisphere, כלומר ניתן לראות את בנייין אמפייר סטייט מלמעלה. 

 

חלק מהתצפית ממוקמת על רמפה בערך 20 מטרים מחוץ לשלד הבניין ובה רצפה שקופה (כמו בתצפית בבנגקוק) שניתן לראות, ובכן, את אשר מתחתכם/ן.

Snark Park

ממקום בקומה השניה של קניון The Shop at Hudson ממוקצת סוג של מתחם גלריה אינטרקטיבית שמחליפה את התצוגה כל שלושה חודשים. במייצגים ניתן לגעת ואפילו להיכנס לתוכם, מעיין מגרש משחקים מתוחכם עם רעיון מאחורי התצוגה האינטרקטיבית כיאה לכל מוצג/מייצג אומנותי.

מלונות ליד האדסון יארד

TRYP by Wyndham Times Square South

TRYP by Wyndham Times Square South

Fairfield Inn & Suites by Marriott NY Mi

Fairfield Inn & Suites by Marriott NY Mi

Hudson River Hotel

Hudson River Hotel

Four Points by Sherton Manhattan Midtown

Four Points by Sherton Manhattan Midtown