אטרקציות במזרח מידטאון

cityofnewyork.co.il אטרקציות במידטאון מנ

אטרקציות במזרח מידטאון

החלק השלישי של מידטאון, Midtown East, הגבולות של של השכונה מדרום הוא רחוב 42, בצפוןן רחוב 59, מערב השדרה החמישית ובמזרח East River.

כבר ציינו לפני כן שרחוב 42 הוא אטרקציה בפני עצמה ויש בו הרבה מה לראות, אז גם במקטע הזה שבין בחמישית והנהר ישנן מספר אטרקציות ששוה לשים לב אליהן.

תחנת הרכבת גרנד סנטרל, Grand Central Station, ממורקמת ברחוב 42 ופארק אבניו Park Avenue. מבנה חשוב בניו יורק, שהיה מועמד להריסה, אבל באו להצלתו מספר דמויות חשובות לרבות ג׳קי קנדי, אישתו של ג׳ון פ. קנדי. 

לתחנה היסטורייה מעניינת וסודות רבים, היא הופיע במספר לא מבוטל של סרטים הוליוודים לרבות ״דרכו של קרליטו״ של בריאן דה פאלמה עם אל פצ׳ינו, ״The Fisher King" של טרי גיליאם, עם ג׳ף בריג׳ס רובין וויליאם, ״סופרמן״ ועוד רבים.

בתחנה מסעדות רבות, אפשרות לערוך קניות, היא מצולמת מאוד, חפשו את הריבוע השחור בתקרה, זכר לימים עברו, זכר להיגיינה של התחנה דאז.

מעל התחנה ממוקמים שני גורדי שחקים שראוי לשים אליהם לב, האחד הוא  Meatlife Building שהוקם בשנות ה-60, קשה לפספס אותו, ומאחוריו בניין Metlife המקורי שהוא יותר נסתר, אבל מאוד מאופיין בארכיטקטורה ניו יורקית. שני הבניים ממוקמים מעל/מאחורי התחנה ודרכם וסביב להם עוברת שדרת פארק מה שיוצר מחלף מעניין.

ממשיכים על רחוב 42, בסמוך לתחנה ממוקם המלון הידוע ⭐️⭐️⭐️⭐️ Grand Hyatt New York ובסמוך אליו מהצד השני אחד מגורדי השחקים המפורסמים בניו יורק, בניין קרייזלר Chrysler Building

הבניין הוקם ב-1930 והיה לבניין הגבוה בעולם עד שאמפייר סטייט בילדינג הושלם. בניין הקרייזלר הוא קלאסי אר-דקו וזיגוראט. הבניין מאוד מזכיר את את התפאורה של הסרט Metropolis של פריץ לאנג.

 

שימו לב לחלונות הגבוהים של הבניין ולפסלים של המפצלות, גריפינם, המושפעים מקישוטים אירפואים גוטים. אמנם לא ניתן לעלות בבניין, אבל ניתן להיכנס ללובי אם מתחשק לכם.

בהמשך ברחוב 42 על שפת ה East River ממוקם בניין האו״ם.

על השדרה החמישית מול מרכז רוקפלר, ממוקמת כנסיית St. Patrick קתדרת פטריק הקדוש, אשר הוקמה ב-1878. כנסייה מרשימה לכל הדעות, בטח בנוף הניו יוקרי, כנסיה הבנויה בסגנון ניו גוטי Neo-Gotth בולט ומרשים תחת גורדי שחקים מודרניים, זו תמונה מעניינת.

שדרת מדיסון היא שדרה נוספת המציעה אפשרויות קניות רבות והרבה מהחנויות פונות לקהל האמיד יותר, השדרה כולה מאוד יפה עם גורדי שחקים וארכיטקטורה מעניינית, שימו לב לבניינים שאפילו נראים לכם כסתם רגילים, תמיד ניתן למצוא גילופים, קישוטים, חריטות, מה שעושים את גורדי השחקים בניו יורק מרתקים.

שימו לב לבניין ג׳פריז Jeffries, ממוקם על הפינה של שדרת מדיסון ורחוב 52, בניין מודרני עם עיצוב מדליק. בניין מודרני.

 

חומת ברלין בניו יורק, כן כן, אם לא הייתם בגרמניה בברלין ויצא לכם לראות שאריות מהחומה ומתחשק לכם, בבניין ג׳פריס תוכלו לראות חלק קטן מהחומה.

אם בא לכם להעיף בעוד כמה בניינים מעניינים, ראו את הצומת של רחוב 53 והשדרה השלישית. 

חובבי קומיקס, נסו את חנות Midtown Comics Ground Central על הפינה של שדרת לקסינגטון ורחוב 45, תוכלו לזהות לפי הסמל של סופרמן.

מלונות במידטאון איסט:

⭐️⭐️⭐️ Pod 51 

⭐️⭐️⭐️ Hilton Garden Inn NY/Manhattan Midtown East

⭐️⭐️⭐️ Best Western Plus Hospitality House Suites

⭐️⭐️⭐️⭐️ Courtyard NY Manhattan/Midtown East 

⭐️⭐️⭐️⭐️ DoubleTree by Hilton Metropolitan NYC

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Four Season Hotel NYC

שכונת מארי היל Muarry Hill

החלטנו לחבר את שכונת מארי היל הממוקמת דרומית למידטאון איסט, בין רחוב 34 בדרום לרחוב 42 בצפון, השדרה החמישית במערב ובהאיסט ריבר  East River במזרח.

השכונה אינה מכילה כמות גדולה של אטרקציות ביחס לשכונות השכנות, ראו את מלון ⭐️⭐️⭐️ Pod 39 גם מלון זול בניו יורק (באופן יחסי) וגם מציע רופטופ בר עם נופים של מנהטן, ניתן גם לראות את בניין אמפייר סטייט ואת קרייזלר בין השאר, בירות, מרגריטות וניתן לעלות טאקו מהמסעדה.

ישנן כמה נקודות צילום מעניינות, אם אתם על שדרת פארק אבניו Park Avenue, רחוב 39 וצפונה ואתם מביטים צפונה, אז בניין Metlife ותחנת גרנד סנטרל בקצה על רחוב 42.

על אותו רעיון אם אתם על שדרת לקסינגטון רחוב 39 פלוס מינוס ומביטים צפונה תוכלו לראות מבצבץ בניין קרייזלר וגורדי שחקים נוספים, שווה צילום...לדעתנו.

ספריית ומוזיאון מורגן, Morgan Library & Museum, ספרייה בעלת ספרים, כתבי יד שונים ולקחם נדירים. הספרייה הוקמה ב-1906 והייתה לפרטית. ב-1924 הפכה לספרייה ציבורית.

הספרייה מעוצבת בסגנון מרשים מאוד, חלק מהחדרים מעוצבים בהשפעת תקפופת רנססנס-אירופאיית, קלאסית ואף מיווון העתיקה. המבנה כולו הוא מבנה לשימור, זכה בתארים New York Landmark ב-1966 ו National Historic Landmark באותה שנה.

בספרייה גם מוזיאון עם תערוכות מתחלפות, אומנות שונה, צילומים, צירוים וכיצ״ב.