אטרקציות בצ׳לסי

cityofnewyork.co.il אטרקציות בניו יורק ה

הייליין פארק צלסי ניו יורק · Cityofnewyork.co.il

אטרקציות בצ׳לסי ניו יורק

שכונת צ׳לסי בניו יורק היא שכונה פופולרית ויש בה מספר אטרקציות ייחודית ששווה לבדוק. גבולתיה של השכונה, מדרום רחוב 14, מזרח השדרה השישית ובצפון רחוב 34, יכול להיות שמפות מסויימות יסמנו את הגבולות הבאופן קצת שונה.

אחת מהאטרקציות הפופולריות בשכונה היא פארק High-Line, פארק הייליין הוא פארק ארוך ומוגבה שנוסד ב-1999 ע״י מספר חברים מהקהילה המקומית הקוראים לעצמם Friends of High Line.

בעבר המקטע בו פארק הי ליין בניו יורק שימש לפסי רכבת. הפארק מתחיל בדרומו ברחוב Gansevoort ומסתיים ברחוב 34, הפארק כמעט ישר לאורכו, אך ברחוב 30 פונה מערבה ומקיף את פסי הרכבת. ישנן מספר נקודות עליה לפראק לאורכו, כולל מעליות ברחובות 14, 16, 23, 30.

הפארק חביב, במקטעים מסויימים עובר בסמוך לבניינים שזה מדליק, ישנן נקודות תצפית חביבות ונקודות צילום מעניינות.

אטרקציה נוספת פופולרית בצ׳לסי היא צ׳לסי מרקט Chelsea Market הממוקם בין רחוב 15 ו 16, בין השדרה התשיעית והעשירית, ניתן להגיע לתחנת 14th Street Station ע״י סאבווי A, C, E וכמובן ע״י L החותכת את רחוב 14.

השוק מציע מאכלים מגוונים מכל קצוות העולם וזה באמת גן עדן לחובבי קולינריה, עםז זאת קחו בחשבון ששוק יכול להיות צפוץ לעתים.

אוכל איטלקי, מקסי׳ני, יפני, ישראלי (מסעדת דיזנגוף) ומסעדת מיזנון של השף אייל שני המציע מאלכים מגוונים, בתי קפה, גבינות, מאפים, כריכים, סושי, המבורגרים, אוכל קוריאני, פיצות, עוגות, ישנן גם מסעדות צמחוניות, אתם מבינים את הרעיון.

השוק מציע גם אפשרות לערוך קניות בין אם זה מזון או אופנה, חנות שוק פשפשים, פרחים, הופעות לעתים, בגדים ועוד, בקיצור שווה בדיקה.

עולים צפונה לאטרקציה חדשה בניו יורק, כולכם שמעתם עליה, האדסון יארד Hudson Yards, הידועה גם בכינוייה Playground for Billionaries. 

המתחם ממוקם בין השדרה 10-12 ובין רחובות 30-34, קבוצה של גורדי שחקים חלקם מלונות כמו המלון הבא ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Equinox Hotel Hudson Yards NYC חייב להיות מלון 5 כוכבים בהדסון יארד לא?

חוץ מיזה קניון יוקרתי עם חנויות של השמות הבולטים ביותר, מסעדות של שפים מובחרים, אולם אומנות מודלי שמציע אפשרות להופעות בגדלים שונים, סדנאות וגלריות אומנות, תצפית שאמורה להיות הגבוהה ביותר בניו יורק.

 

וכמובן ה- Vessel, יצרת האומנות שעליה תוכלו לעלות ולהתרשם, בצורה של כד פתוח עם מדרגות, נופים, חוויתי. ראו האדסון יארד ניו יורק, האטרקציה שסוחפת את ניו יורק.

ניתן להגיע להדסון יארד ע״י סאבווי מספר 7 ולרדת בתחנת 34th Street Hudson Yards Station שפתחו אותה במיוחד בשביל השכונה.

על השדרה השביעית Fashion Avenue במקטע הזה, בין רחוב 30 ו 31 ממוקמים מדיסון סקוור גארדן, אולם ההופעות והאתלטיקה האגדי של ניו יורק, כמו כן תחנת הרכבת  Penn Station.

Chelsea's Pier מדובר על מזח 60-62, כולל חובב אתלטיקה וספורט באשר הוא ימצא את המזח כלבבו. קיר טיפוס, גולף, באוולינג, בריכת שחיה, מתקנים לילדים, טניס, הוקי, ריקודים, איגרוף, ריצה, מתקני כושר, כדורסל, כדורעף ועוד ועוד..

גלריות בצ׳לסי ניו יורק, צ׳לסי מלבד היותה אופנתית, היא גם תרבותית וטומנת בחובה כמות מכובדת של גלריות, רוב הגלריות ממוקמות בין רחוב 27 לרחוב 19 בין השדרה ה 10-11.

 

 הנה רק מספר גלריות בצ׳לסי:

 

Morgan Lehman Gallery רחוב W 26 מספר 526 קומה רביעית.

Fredericks $ Freiser Gallery רחוב W24 מספר 536

Gagosian Gallery רחוב W 24 מספר 555 ורחוב W 21 מספר 522, כמו כן בשדרת מדיסון Madison Avenue מספר 980 ו 976 כמובן שהאחרונות לא בצ׳לסי, אלא באפר איסט סייד Upper East Side.

Greene Naftali Gallery רחוב W 26 מספר 508.

Sean Kelly Gallery  רחוב 36 שדרה עשירית מספר 475.

Hauser & Wirth Gallery רחוב 22 W מספר 548

Julie Saul Gallery רחוב W 22 מספר 535.  

אלו רק מספר מצומצם של גלריות אומנות בצ׳לסי ניו יורק, כמובן שיש עוד.

מוזיאונים בצ׳לסי, Rubin Museum הממוקם ברחוב 17 W מספר 150 ומוקדש לרומנות מההיימלייה לרבות תערוכה קבועה על טיבט. 

Metro Pictures אולי יותר גלריה ממוזיאון, אבל בכל אופן ממקום ב W 24 מספר 519, האומנות מגוונת ולא מכוונת לתמונות מהמטרו.

The Museum at FIT, או The Museum at Fashion Institute of Technology מוזיאון המוקדש לאופנה, ממוקם בשדרה השביעית ורחוב 27.

Whitney Museum of American Art, מהמוזיאונים הפופולריים והותיקים בניו יורק, נוסד ב-1930. רחוב Gansevoort מספר 99.

מלונות בצ׳לסי ניו יורק:

⭐️⭐️⭐️ Holiday Inn Express NYC Chelsea 

⭐️⭐️⭐️⭐️ Courtyard by Marriott NY Manhattan Chelsea 

⭐️⭐️⭐️⭐️ The New Yorker Wyndham Hotel 

⭐️⭐️⭐️⭐️ The High Line Hotel