אטרקציות במידטאון ניו יורק

Cityofnewyork.co.il מלונות בניו יורק (2).jpg

אטרקציות במידטאון מנהטן

אז כאמור חלקנו את מידטאון לשלושה חלקים, אנחנו בחלק השני והפופולרי, מרכז מנהטן, מרכז העולם יאמרו חלק, פה ממקום טיימס סקוור, הכיכר הידועה בעולם. 

הגבולות של מידטאון מנהטן לפי פוסט/עמוד זה, בדרום רחוב 34, מזרח השדרה החמישית, מערב השדרה השמינית, בצפון רחוב 59 או Centeal Park South. בואו נתחיל ונעשה זאת מהדרום לצפון של השכונה.

בניין אמפייר סטייט, Empire State Building גורד השחקים האגדי שנחשב לאחד מהסמלים של מנהטן וניו יורק בכלל. הבניין הוקם ב-1931 והיה במשך שנים המבנה הגבוה בניו יורק עד בניית מגדלי התאומים. על הבניין אחת התצפיות הפופולריות בניו יורק.

הבניין הופיע בעשרות סרטים לרבות ״נדודי שינה בסיטאל״, ״קינג קונג״ כמובן ועוד רבים וטובים אחרים, לקריאה נוספת על האטרקציה ראו אמפייר סטייט בילדינג.

הראלד סקוור Herald Square, כיכר חביבה מאוד, אורבנית שוכנת בין מבנים מסיבים, חנויות ענק ורכבים סביב, מצד אחד של הכיכר Victoria's Secret ומצד השני חנות הכלבו הידועה מייסי.

 

קחו לכם איזה כוס קפה ואיזה חטיף, שבו על אחד השולחנות בין הביקורים בחנויות ותהנו מניו יורק. הכיכר ממוקמת בין רחוב 34-35 בין ברוודווי לשדרה השישית.

חנות מייסי Macy, כאמור החנות כלבו הידועה ממוקמת גם ברחוב 34 וברוודווי, קראו על החנות בעמוד קניות בניו יורק.

פארק ברייאנט Bryant Park, פארק במרכז מנהטן שסביבו גורדי שחקים מה שעושה את הפארק קסום למי שחובב אורבניות וערים בכלל ואם אתם פה ,אז סביר להניח שאתם כאלה. 

הפארק ממוקם על רחוב 42 הפופולרי וכמעט על השדרה החמישית, ברייאנט פארק מציע אטרקציות רבות כולל שיעורי יוגה, ערביי סרטים בחודשים מסויימים, מתחם החלקה על הקרח בחורף, מסעדות, שווקים בחודשים מסויימים ועוד הרבה. 

הספרייה העירונית של ניו יורק שוכנת על השדרה החמישית ורחוב 42, צמוד לפארק המוזכר לעיל. הספרייה ייחודית מאוד, מרשימה, בעלת חדרים שונים, חדרי ספרים, חדרי עיתונות, הספרייה מכילה כתבים נדירים וחשובים ביותר כמו...

ממשיכים האלה, אבל עדיין ברחוב 42, למען האמת האטרקציה הבאה, היא רחוב 42. אחד מהרחובות החשובים והצבעוניים במנהטן, היסטוריה של מועדוני ג׳אז בשנות ה 30-60, ובשנות ה 70 עד אמצע שנות ה-90, היה הרחוב ביתם של סרסורים, יצאניות, פשע, סרטים למבוגרים בבתי קולנוע וכיוצ״ב.

היום הרחוב מציע הרבה, כמו חנוית אופנה, תאטראות, על הפינה של 42 וברודווי והשביעית מתחיל טיימס סקוור, פינה הומה וצבעונית, מלונות כמו 5 כוכבים ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Knickerbocker הידוע הממוקם ממש בסמווך לכניסה של טיים סקואר.

מוזיאון מאדאם טוסו נמצא גם במקטע הנ״ל, מסעדות צבעוניות, בתי קולנוע כמו Regal היודע, חנויות מזכרות ועוד ועוד.

אם כבר הגענו עד הלום, אז בטח שנזכיר את האטרקציה המרכזית בניו יורק, הלא היא טיימס סקוור. הכיכר הפופולרית, מרכז העולם, עם הניאונים האדירים והפרסומות, עם התיאטראות, עם בורסת הנאסדק, עם בתי המלון בטיימס סקוור המציעים עם נופים אל הכיכר דוגמת כמו ⭐️⭐️⭐️⭐️ W New York Times Square (תלוי איזה חדר לוקחים כמובן).

טיימס סקוור משתרעת בין רחוב 42-47 סביב ברודווי, נקודת ציון חשובה בניו יורק ומרגשת בטח למטייל בניו יורק בפעם הראשונה, שניה. אם בא לכם לקרוא קצת על טיימס סקוור ולראות מלונות בכיכר, לחצו על הלינק.

מרכז רוקפלר היא אטרקציה לכל המשפחה במידטאון מנהטן, חנויות אופנה, חנויות לילדים לרבות חנות הלגו הידועה, ממוקמת בין רחוב 49-51 בין השדרה החמישית והשישית. מקבץ של מספר גורדי שחקים מסחריים שנבנו בבין 1928 ל 1940 פלוס מינוס.

 

בימות החורף המתחם מציע מתקן החלקה על קרח ידוע מתחת לצד עץ אשוח עם אפשרות סעודה סביב, כמו כן רוקפלר סנטר מציע תצפית מרשימה הצופה גם אל סנטרל פארק, אחת מהשאלות בפורומים שונים בהקשר לניו יורק, על איזה תצפית כדאי יותר לעלות, על זאת על אמפייר סטייט, או על Top of The Rock ברוקפלר סנטר.

במתחם אחד מהסטודיויים היודעים והפעילים בטלוויזה NBC, תוכלו אם תרצו לערוך סיור בסטודיו שם מופעים מדי ערב ג׳ימי פלון, או SNL - Saturday Night Live ועוד. לחצו על הקישור בפסקה הקודמת כדי לקרוא עוד על המרכז וראו מלונות בסמוך לרוקפלר.

רחוב 57 הוא המכונה הרחוב של הביליונרים עם הגורדי שחקים מודרניים מרשימים לרבות הבנין השני הכי גבוה בניו יורק ובארצות הברית בכלל, הוא בניין Central Park Building המתנשא לגובה של 472.

רחוב 59, רחוב מרשים גם כן עם כמה מבנים חושבים כמו ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ The Plaza Hotel , הרחוב הוא הצלע הדרומית של סנטרל פארק ושמו מלבד המספר הוא Central Park South. על הפינה של 59 והחמישית ממוקמת חנות Apple הפופולרית.

 

כיכר קולומבוס פינה 59 והשמינית, היא כיכר עליה ממוקם מוזיאון Museum of Arts & Design, בנוסף כל הכיכר Time Warner Center, בו אטרקציות רבות כמו Lincoln Jazz Center, חניות לרוב, מסעדות ברמה גבוהה ומלון 5 הכוכבים ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Mandarin Oriental NY.

כמובן שיש את השדרה החמישית הפופולרית שבה תוכלו להתנעג על קניות מחנויות ומותגים מהשורה הראשונה, מותגים פופולריים ובכלל לספק את היצר הצרכנות שבכם.

מוזיאון MoMa - Museum of Modern Art, מוזיאון לאומנות מודרנית כשמו כן הוא ושמו הולך לפניו..ממוקם ברחוב 53 בין החמישית לשישית מספר 11.

אלו רק חלק מהאטרקציות שיש למידטאון ניו יורק להציע, כמובן שבכל נקודה גאוגרפית ישנן אטרקציות נוספות, אם זה טיימס סקוור, רוקפלר סנטר, רחוב 42, בריאנט פארק וכו..

אילו אטרקציות אתם הייתם מוסיפים למידטאון? בתגובות!

מלונות במידטאון מנהטן ניו יורק:

⭐️⭐️⭐️ U Hotel Fifth Avenue ליד בניין אמפייר סטייט

⭐️⭐️⭐️ Hyatt Place NY - Midtown South ליד אמפייר סטייט בילדינג

 ⭐️⭐️⭐️ (⭐️) Hotel Edison Times Square סמוך לטיימס סקוור

⭐️⭐️⭐️⭐️ Bryant Park Hotel 

⭐️⭐️⭐️⭐️ Hilton Times Square סמוך לטיים סקוור

⭐️⭐️⭐️⭐️ New York Marriott Marquis  טיימס סקוור

⭐️⭐️⭐️⭐️ CitizenM NY Times Square

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ JW Essex House NY על רחוב 59, ישנם חדרים עם נופים לסנטרל פארק