ניו יורק באביב 

זה הזמן זה הרגע לצאת לחופשה בניו יורק! באביב הבא אלינו לטובה של 2019. אולי התקופה הטובה ביותר לצאת לחופשה בעיר המצוינת והנפלאה הזו היא באביב. 

האביב בניו יורק חולש על חודשים מרץ-מאי, קחו בחשבון שהאופי של האביב לא חקוק בסלע לגבי החודשים, כלומר האביב בהחלט יכול לזלוג לחודש יוני. דבר נוסף לגבי החודשים הללו, ההבדל בטמפרטורות ובמזג האוויר בכלל בין תחילת האביב לבין סופו משמעותי בהחלט (בדרך כלל).

Cityofnewyork.co.il סנטרל פארק ניו יורק.

סנטרל פארק ניו יורק

ניו יורק באפריל נפלאה, העצים מתחילים לפרוח ולהפיק פרחים בצבעים ששווים צילום, נעים יותר להסתובב בפארקים בניו יורק לרבות בסנטרל פארק ניו יורק שמציע כל כך הרבה..פעילויות לילדים, הופעות, אגמים, ספורט, נופים, פסלים ועוד..

הניו יורקרים מתחילים להתקלף ולהשיל את מעילהם החורפיים והעבים לטובת ג׳קטים קלילים, ובשלב מסויים גם לשמלות מתנופפות ברוח ואף גופיות בשלב מתקדם יותר של האביב.

 

כיסאות ושולחנות על המדרכה השייכים לבתי קפה ומסעדות  Sidewalk Cafe מתחילים לקבל צורה אנושית בכך שמקומיים פוקדים אותם בשל מזג האוויר המתחמם.

האווירה כמעט חגיגית ומחוייכת, כדובים שישנו את שנת החורף שלהם מקומיים ותיירים כאחד מגיחים מהמערות שלהם ומקבלים את פני האביב בניו יורק עם חיוך ואהבה לעיר הנפלאה הזו.

baseball-2333353_1920.jpg

מה ניתן לצפות ולצפות מניו יורק באביב 2019?

בייסבול

 

עונת הבייסבול פותחת דלתותייה ומתחילה בסביבות אמצע מרץ, תחילת אפריל וזו עוד סיבה למסיבה לפחות בעייני המקומיים (חלקם לפחות) היותו המשחק השני או הראשון הפופולריים באמריקה, תלוי באיזה שנה בודקים את העניין. 

השנה 2019, תוכלו לצפות משחקים בברונקס באיצטדיון של הקבוצה האגדית ניו יורק ינקיס ב Yankee Stasdium רחוב E 161 st. Bronx. לאתר של הקבוצה נא לעבור לאתר הבא, אך אל תשכחו לחזור לכאן ולהזמין את המלון בניו יורק שאתם חושקים בו. לאתר של ניו יורק ינקיס

ניתן להגיע לאיצטדיון עם סאבווי מספר 4, מדאון טאון ניו יורק רחוב וול סטריט ובוולינג גרין עולה צפונה עם השדרה הרביעית, ממשיך על שדרת פראק, Park Avenue, וב-42 מתחלף ללקסינגטון, תחנת 125 היא האחרונה במנהטן לפני הברונקס.

קבוצה נוספת ששמה הולך לפניה היא The New York Mets, אשר מגרשה ממוקם בקווינס, שם המגרש Citi Field ניתן להגיע לאיצטדיון ע״י סאבווי מספר 7 ממנהטן, גרנד סנטל סטיישן, טיימס סקוור ו42, שדרה חמישית ובריינט פארק ואו רחוב 34 ו Hudson Yards אלו הן התחנות במנהטן של קו 7. לחצו על ניו יורק מטס כדי להגיע לכתובת האתר של האיצטדיון.

סנטרל פראק ניו יורק

 

כאמור הפראק הגדול במנהטן מציע הרבה, באביב בניו יורק בסביבות אפריל-מאי כדאי לנצל את הפריחתו של עצי הדובדבן הנהדרים, ימלא אתכם בחגיגיות ובאופטימיטות. ישנם בפארק שני סוגים של עצי דובדבן, Kwanzan ו Yoshino.

העצים ממוקמים בפארק ב Reservoir Lilac Walk, ב Conservatory Water, ניתן להגיע דרך רחוב 72 מזרח, 76 (שביל) ו 79 (כביש) מזרח. The Ramble מרכז הפארק ניתן להגיע דרך רחוב 79 או 76 מזרח. Delacortare Theatre  דרך 81 מערב.

קרנגי הול  Carnegie Hall

אמנם לא מדויק באביב אבל כמעט, מסוף פברואר עד סוף יוני מתקיים סיור בהיכל המוזיקה האגדי קרנגי הול. ההיכל ממוקם בשדרה השביעית בין רחוב 56-57. הסיור נערך כשעה, שעה של 125 שנים של היסטוריה, בעיקר מוזיקאלית.

 שוק פשפשים.jpg

צולם ע״י Smogasburg 

תערוכת הפרחים במייסי - Mayc's Flower Show

עונת אביב מאופיינת בפריחה, בפרחים, התחדשות, רעננות וכן הלאה, ציינו את פריחת עצי הדובדבן בסנטרל פארק, עכשיו אם אתם אוהבים פרחים, אז אולי כדאי לכם להגיע לחנות הכלבו מייסי הממוקמת בכיכר הארלד במרכז מנהטן, רחוב 34 והשביעית.

שם, בין התאריכים יום ראשון 24 למרץ עד יום ראשון ה-7 לאפריל ישנה תערוכת פרחים, כאשר כל שנה מתחלף נושא התערוכה והשנה אביב 2019 הנושא הוא Journey to Parardisios, כלומר מוטיבים הנוגעים בחלל החיצון, מעניין לא?

פסטיבל הסרטים של טרייבקה - Tribeca Film Festival

פסטיבל הסרטים של טרייבקה או הפסטיבל של רוברט דה נירו, הוקם שנה שנתיים אחר אסון התאומים, אחד מההסיבות היא להרים את המורל של העיר ולהחיות את הפעילויות שבה בעיקר בדאון טאון מנהטן.

כל חובב/ת סרטים באשר הם יעריכו את הפסטיבל, בדרך כלל מדובר בסרטים עצמאיים, אך לא רק סרטים, אלא גם מוזיקה, סדנאות, משחקים ועוד. שכונת טרייבקה נחשבת לשכונה ברמה גבוהה, זכתה בתואר השכונה הבטוחה ביותר במנהטן וסלבריטאים רבים מוצאים את עצמם מתגוריים בה.

25 לאפריל עד ה-5 למאי. ואגב להלן מלונו 5 כוכבים של רוברט דה נירו, The greenwich Hotel.

Smogasburg

סמוגאסבורג הוא שוק אוכל/פשפשים הממוקם בברוקלין, בשכונת וויליאמסבורג ב East River State Park, חוץ ממיקום זה יכול להיות שיהיו מקומים נוספים, פארק זה יהיה פתוח בימי ראשון ושבת בין השעות 11:00-18:00מתחילת אפריל עד נובמבר. ניתן לקחת את סאבווי  L אשר חוצה את כל רחוב 14 במנהטן ולרדת בתחנת Bedford Av, משם ברגל או מונית.