רחוב וול סטריט -Wall Street NYC 

מלונות בניו יורק Cityofnewyork.co.il

רחוב וול סטריט בניו יורק, רחוב החומה, הינו רחוב ששמו הולך לפניו, מוכר וידוע בכל קצוות תבל, רחוב וול סטריט במנהטן ניו יורק מאכלס בין השאר ואולי את המוסד הפינססי החשוב ביותר, את הבורסה של ניו יורק לניירות ערך, New York stock Exchange או בקיצור NYSE.

לפני שנתחיל, ראו מספר מלונות סביב וברחוב וול סטריט שאולי ימצאו חן בעיינכם:

Lyric at 70 Pine

Lyric at 70 Pine

⭐️⭐️⭐️⭐️

Eurostars Wall Street

Eurostars Wall Street

⭐️⭐️⭐️⭐️

Andaz Wall Street-A Concept by Hyatt

Andaz Wall Street-A Concept by Hyatt

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Radisson Hotel NY Wall Street

Radisson Hotel NY Wall Street

⭐️⭐️⭐️⭐️

Holiday Inn Express-Wall Street

Holiday Inn Express-Wall Street

⭐️⭐️⭐️

מלונות בניו יורק Cityofnewyork.co.il

וול סטריט ניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

למה וול סטריט?

מהיכן הגיע השם וול-סטריט? כידוע אזור ניו יורק, מנהטן ובכלל אמריקה הייתה מייושבת על ילידים אשר המערבים קראו להם אינדיאנים, מנהטן נמכרה לבאים החדשים, למתיישבים מהעולם הישן שראו את הפוטנציאל הטמון באזור, אלו היו ההולנדים, ההתיישבות החלה בסביבות 1614.

המתיישבים החדשים שינו את שמו של האי להולנד החדשה ובתוכה הוקם הישוב המבוצר ניו אמסטרדם, אמסטרדם החדשה. במרוצת השנים הנקודה הגאוגרפית צברה פופולריות ואירופיים מאירופה שמים פעמיהם ולכיוון הישוב. הוחלט על הקמת מבצר בדרום המושבה וב 1653 על הקמת חומה בגבולה הצפוני של המושבה.

החומה הייתה ממוקמת בגבול הצפוני של ניו אמסרדם וניתן לרחוב השם Wall Street (רק בהולנדית) כדי למנוע או להקשות על מתקפות של מקומיים ילידיים או של בריטים שחפצו במושבה, החומה הייתה באופן גס מה East River לצד השני אז כנסיית טריניטי. החומה פורקה ע״י הבריטים ב-1699 ומאז נשאר השם.

מסחר בוול סטריט

אז איך החל המסחר בוול סטריט? ובכן המשך כל תקופת החיים הקצרה יחסית מאז שהגיעו המתיישבים החדשים האזור כולו הפיק תכונות של מסחר, זה התחיל בגלל המיקום ואז כמובן הגיעו סוחרים וסחורה וכן הלאה. 

באחת מהפינות של הרחוב עמד לו לתומו עץ שקמה אמריקאי, Buttonwood, העץ הזה מסתבר היה לחשוב מאין כמותו, והסיבה היא שתחתיו התכנסו סוחרים, קונים ומוכרים לשם מסחר באיגרות חוב, ב-1972 הוחלט על הסכם של 24 סוחרים על Buttonwood Agreement שזה הצעד הפורמלי הראשון לבורסה של ניירות ערך של ניו יורק.

מלונות בניו יורק

השור המסתער

 השור המסתער של וול סטריט, השור של וול סטריט או Bowling Green Bull הוא פסל גדול ממדים הממוקמם ב Financial District של מנהטן ברחוב בוולינג גרין לא הרחק מרחוב וול סטריט. השור נבנה ע״י האמן די מודיקה כתמיכה לעם האריקאני לאחר המפולת הפיננסית של 1987.

הספל השור המסתער עשוי מברונזה והוא סלוגן שלו הוא  Strenth and Power to The Amerian People, הוא הוקם בחשאי והוצב בחשאי ברחוב Broad Street בסמוך לבורסת לניירות ערך של ניו יורק, זה ב-1989.

הפסל כמובן שנותק והוסר, אבל הוחזר עקב מחאה ציבורית והוצב מחדש בעזרת גורמים של מוסדות ניו יורקיים מסויימים ברחוב Bowling Green. 

למה שור?

שור, בעולם הפינססי מעיד על עליות של שוק ההון, כלומר הכנסת כסף, נצחונות, כלכלה חזקה וכיוצ״ב. דוב בעולם הפיננסי מעיד על ירידות בשוק ההון, למרות שניתן להרוויח גם מעליות וגם מירידות, אבל אין ספק ששוק עולה מעיד על כלכלה חזקה. הסיבה הפיזית הרווחת לכך ששור מעיד על עליות ואופטימיזם היא מכיוון ששור תוקף כלפי מעלה ואליו דוב כלפי מטה.

אגב אומרים שלגעת בשור, בקרניים של השור ובאשכיו מביא מזל ושגשוג, האם כך? ובכן נסו ותראו..

Fearless Girl

פסל נוסף אומנם חדש Fearless Girl או הילדה ללא פחד הוא פסל חדש יחסית אשר הוצב מול השור המסתער ב-2017, בתאריך מדויק ובעל משמעות, ב-7 למרץ, יום לפני יום האישה הבינלאומי. הפסל הוזז וכעת ממוקם על Broad St. סמוך לוול סטריט מול הNYSE

הפסל מסמל את מספר הגדל של נשים העבודות בתחום הפיננסי בארה״ב לרבות בחברות השקעות הרבות הממוקמות באזור דאונטאון ווול סטריט. הפסל הוצב מול השור המסתער בקצה פארק Bowling Green, אך הפסל של השור הביע מחאה על כך והפסל הועבר למיקום אף יותר בעל משמעות, הבורסה לניירות ערך של ניו יורק, זה ב-2018.

הפסל הילדה ללא פחד או הילדה ללא חת אם תרצו מביע את השאיפה של נשים להיחשב כשוות לכל גבר במיוחד בעולם שעדיין נחשב לגברי דומיננטי, זהו עולם הפיננסי, כמו כן מספר הפסלים המציגים נשים בניו יורק מצומצם והפסל הנ״ל יהיה השישי במספר.

Fearless Girl מלונות בניו יורק Cityofnewyork.co.il

אטרקציות נוספות בדאונטאון מנהטן ניו יורק

באטרי פארק Battery Park 

הנקודה הדרומית של מנהטן, פארק חביב וחשוב בו ממוקם מבצר קלינטון אשר הוקם ב-1821 להגנה ולקבלת את המהגרים המגיעים לאמריקה לפני שאליס איילנד היה פעיל וקבלת הפנים עברה אליו.

בפארק ישנה קרוסלה מסוגננת וצבעונית שבטח ילדכם יאהבו. נקודה נוספת חשובה, הפארק באטרי לוקחים את המעבורת החינמית והכתומה לסטייטן איילנד, מהמעבורות ניתן לראות את הפסל החירות ואף לצלם. מעבורת נוספת חשובה יוצאת מהפארק היא Battery Park - Librtey Isalnd זו מעבורת לפסל החירות כבר בתשלום.

מוזיאון גראונד זירו

אחד מהמונומנטים המצמררים שקיימים היום (לדעתנו), הוא האנדרטה לזכר אסון התאומים, כמו כן מוזיאון הממוקם במקום אשר מכיל אינפורמציה  על האסון, צילומים מצמררים ועוד..האנדרטה הלאומית והמוזיאון לפגועי 9/11.  Greenwich St. & Fulton St.

תצפית מגדל החירות

את מגדלי התאומים החליף מגדל החירות Freedom Tower, או One World Trade Center. המגדל מציע תצפיות שונות כולל תצפית בלילה ובשקיעה על האזור כולל אפשרויות סעודה שונות. One World Observatory. 

קראו על אטקרציות בדאונטאון מנהטן

מלונות בדאונטאון מנהטן ניו יורק

שחקו עם המפה בשביל לראות מלונות ליד וול-סטריט, אייקון כחול, אטרקציות בסגול והקו התכלת זה רחוב וול סטריט עצמו.

מלונות ליד בניין אמפייר סטייט בניו יורק