פארקים בניו יורק

ברוכים הבאים לעמוד פארקים בניו יורק, בעמוד זה נספק לכם מיקומים שונים של פארקים בניו יורק, מידע כללי עליהם, יש שרותים-אין שרותים, מה הפארק מציע? גבולות הפארק, אלו מתקנים ישנם בפארק וועוד..מידע חשוב למטייל בניו יורק.

הפארקים בניו יורק בדרך כלל נקיים, מזמינים, חלקם עם הופעות חיות רשמיות או לא, לעתים שולחנות שחמט או אטרקציות אחרות. קחו לכם הפסקה מהטירוף של מנהטן כנסו לאחת הריאות הירוקות הללו שבניו יורק, תנשמו אוויר, תנוחו, פיקניק, נופים והמשיכו הלאה..

שימן לב צרפנו מלונות מומלצים בניו יורק בסמוך לפארקים, ראו קישורים כחולים,

להלן מספר פארקים בניו יורק:

Bryant Park

פארק נפלא הממוקם בין השדרה החמישית והשישית, רחוב 40-42. הפארק נמצא במרכז מנהטן מתחת ובין גורדי שחקים ומציע הפסקת רענון באמצע כל הבלגן, תרבות, מזון ומנוחה.

בפארק נמצאת ספריית מנהטן הידועה. שרותים בקצה הצפון מזרחי של הפארק. באביב מתנגנת מוזיקה מהפסנתר הממוקם מאחורי הספרייה. ישנם מגוון אירועים ופעילויות כמו ערבי סרטים, הופעות רחוב רשמיות, פינג-פונג ומספר אפשרויות לסעודה שאחת מהן בהפינה הצפון מערבית של הפארק היא Shack Shake מסעדת המבורגרים והשייקים הידועה.

סאבווי על הפינה השדרה השישית ורחוב 42 תחנת  Bryant Park, קווים B,D,F,M, תחנה נוספת על הפארק ברחוב 42 קו 7.

פארק יפיפה ומומלץ לביקור. מלון מומלץ ליד  Bryant Park Hotel,

בריאנט פארק ניו יורק, צילום mcshwander

Washington Square Park

פארק מגניב השוכן בגריניץ' ווילג'. נחשב לחלק ממתחם אוניברסיטת ניו יורק. ישנם שרותים בדרום הפארק.ממוקם בין MacDougal ל- University Place ו Wavery Place ל 4th Street.

בקצה הצפוני של הפארק מתחילה השדרה החמישית. פארק משפחתי, סטודנטים, שולחנות שחמט, הופעות רחוב, אקרובטיקת רחוב נהדרת, מגוון חנויות ומסעדות סביב הפארק בעיקר בדרומו הוווסט וילג'. מלון מומלץ ליד פארק וושינגטון סקוור.


תחנת West 4th/Washington Square Park ממוקמת בקרבת מקום ובה קווים A,B,C,D,E,F,M
מלון שלושה כוכבים בניו יורק, The Washington Square hotel

Tompkins ParK

ממוקם באיסט ווילג', בין Ave.A ל Ave.b בין רחוב 10 ל-7. פארק שכונתי לבבי שכייף לטייל בו ולרבוץ. שולחנות שחמט, מגרש כדורסל, כדור יד, מגרשי ילדים ועוד. השכונה איסט ווילג' מאוד מגוונת ומציע אירועים שונים בפארק כמו פסטיבל הג'אז של הסקסופוניסט האגדי צ'רלי פרקר שהתגורר בסמוך. The Howl Allen Ginsburg Fetival, פסטיבל אומנות ותרבות. ישנם שרותים ואזור לכלבים. סביב הפראק מסעדות, ברים וחנויות כיפייות. מלון טוב בסמוך לפארק איסט ווילג'. East Village Hotel

Hudson River Park

הפארק השני בגודלו בניו יורק, אחרי סנטרל פארק. מתחיל בטרי פארק בדרום עד רחוב 59 במיד טאון. הפארק ארוך כ-8 ק"מ ושוכן על רצועת החוף של Hudson river מערב מנהטן. ישנן מסלול אופניים לאורך הפארק, מסלול הליכה, רצועות דשא בקטעים שונים שניתן להשתזף ולעשות פיקנקים. הפארק מציע מגוון אפשרויות סעודה לאורך הפארק, ניתן לעשות קיאקים, בקיץ מוקרנים סרטים וישנן הופעות חיות. שימו לב ל-chelsea Water Park, פארק שעשועים חביב לילדים המבוסס על מים.

Battery Park

הנקודה הדרומית של מנהטן, פארק חשוב הן תרבותית-הופעות, פסלים ועוד..., היסטורית-משם התחילה מנהטן ותחבורתית, משם תוכלו לקחת מעבורת אל עבר פסל החירות ולסטייטן איילנד. יש פה מבצר שלעתים מוצגים שם הופעות.
אחת מהאטרקציות החדישות בפארק היא ה Seaglass Carousel, ראו ניו יורק עם ילדים מהפראק ניתן להגיע בקלות לוול סטרייט, גראונד זירו ועוד אטרקציות עיקריות בדאונטאון מנהטן.
ישנם שרותים, מגרש משחקים, בקצה המערבי מוזיאון למסורת יהודית וסנאים הנופים של פסל החירות ובכלל הפתח לאוקינוס מדהימים. תחנות סאבווי, Bowling Green ו South Ferry.
מלון מומלץ בדאונטאון מנהטן ליד הפארק. The Ritz Carlton,Battery

The HighLine Park

פארק עילי שהיה בעברו למסלול רכבת ועדיין ניתן לראות פה את הפסים הרכבת בין צמחים ושיחים יפים.. הפארק מתחיל ברחוב Gansevoort St, סאבווי 14th/8th ave עד רחוב 30, תחנות Penn Station או 34th Strert/HudsonYards.
הפארק נוסד ב-1999 והוא נהדר לטיולים רגליים בין בנייני מגורים, צילומים, שקיעות ישנם ספסלים כמובן. צלמים מוצאים את הפארק מרתק לצילומים. אסור לעשן, אסור לרכב על אופניים, לקטוף פרחים. ישנם שרותים. הפארק יחודי ויפיפה. מלון מומלץ בניו יורק סביב הפארק. The High Line Hotel

Columbus Park

פארק קטן ורגוע הממוקם בצ'יינטאון Lower Manhattan. פארק ספסלים מוצלים לרוב בהם תוכלו לנוח, לחטוף איזה כריך, קפה..בפארק שרותים, מגרש כדורסל, מגרש ילדים, שולחנות שח-מט (איך אפשר בלי?). מאכלסים את הפארק בעיקר אסייתים מבוגרים, ילדים, עוברי אורח שבטעות מצאו את הפארק וכו..

כל סופשתוכלו להינות ממופע שירה סינית.
הפארק גובל בדרןם עם רחוב Worth, בצפון עם Bayard, מערב Baxter, מזרח Mullbery. הנקודה הייתה לאחת מהנקודות הראשונות להתיישבות במנהטן "המודרנית" ונחשב בעברו לאזור אלים במיוחד. לשעבר Five-Pint Park. מלון שלושה כוכבים מומלץ בסמוך לקולומבוס פארק, Hotel Mulbery

Union Square Park

יוניון סקוור פארק הוא אחד המקומות הפעילים במנהטן ניו יורק וכך היה שנים מאז שנפתח ב-1839 ועוד לפני. לשם מספר סיבות, האחת היא שהנקודה מקשרת בין שני רחובות חשובים במנהטן, Broadway ו Bowey או 4th Avenue . הפארק היה ועדיים נקודה חשובה לפעילות חברתית, הפגנות, תהלוכות וכו.. ה- Labor-day הראשון נערך שם.
בפארק שרותים, מגרש ילדים מגניב, ספסלים ואין סוף בידור, בכל עת מתרחש בפארק משהו, כמובן ששוק האיכרים בסמוך. אחת הנקודות שכדאי לבקר בה בעת שהותכם בניו יורק.
ביו רחוב 14th לרחוב 17th בצפון, בין Union squer W במערב ל Broadway במזרח.
מלון טוב סמוך לפארק יוניון, W New York-Union Square.

Madison Square Park

אחד מהפארקים בניו יורק המבוקשים יותר, הפופולרים יותר והכיפיים יותר לשהות בהם. הפארק ממוקם במידטאון בין רחוב 23 לרחוב 26 בצפון, ובין שדרת מדיסון לחמישית כאשר הצד הדרום מערבי גובל עם ברודווי.

אחד מהבניינים היותר אייקונים ממוקם בדרום הפארק הוא Flatiron Building, מגורדי השחקים הראשונים שמנהטן. 

הפארק מאוד יפה ומזמין ומאופיין כמו הרבה פארקים באור עם בניינים עצומים סביב מה שעושה את הפארק למאוד מיוחד.

בפארק נקודות Hot Spot בהן יש אינטרנט אלחוטי, אבל לחלוטין ניתן לצפות באנשים קוראים ספרים מנייר.

בפארק תוכלו לעשות פיקניקים, לטייל, ישנו מגרש משחקים ומגרש המיועד לכלבים.

ישנם פסלים שונים חלקם משתנים ומציעים אומנות מודרנית וחלקם עומדים על תילם כבר שנים על גבי שנים כמו פסל William Hennry Seward, שהיה למושל מדינת ניו יורק.

בפראק ממוקם אחד מדוכני מזון (מסעדה) המהיר הוא ה Shake Shack.

סאבווי צהוב R ו W הממוקמים כל רחוב 23 בדרום. ראו תחבורה בניו יורק.

Chelsea Park

ממוקם בין רחוב 27 ל 28, בין השדרה התשיעית לעשירית.

פארק פופולרי עם הרבה מגרשי ספורט כמו כדורסל, כדורבסיס, כדוריד, טניס ועוד. כמו כן ישנם מתקני כושר ואזורים של Wifi. מגרש משחקים לילדים ושרותים זמינים גם כן.

DeWitt Clinton Park

מהפארקים הראשונים שעל נהר ההדסון ממוקם בשכונת Hell's Kitchen במידטאון, בין רחוב 52 ל 54 בין השדרה ה-11 ל שדרה 12.

בפארק כמעט ואין תיירים לחילופין מוושינגטון סקוור פארק או סנטרל פארק, כך שאם מתחשק לכם להתנתק מתיירים אתם מוזמנים. 

בפארק מתקנים רבים, מגרש משחקים לילדים כולל מגרש שניתן לצייר עליו. יש גם מזרקות לשתיה, שני אזורים לכלבים, מגרש כדורגל, בייסבול, שרותים כמובן ועוד.

מלון דירות זול בניו יורק קרוב לפארק, Full Studio in Central New York

Brooklyn Bridge Park

אחד מהפראקים היפים בניו יורק והסיבה היא שאתם יושבים מחוץ למנהטן וצופים בה מהצד, בעיקר בדאונטאון מנהטן והאיסט ריבר. 

הפארק סמוך לגשר ברוקלין וניתן להגיע אליו עם תחבורה ציבורית בניו יורק סאבווי קו A ו C.

בפארק שישה מזחים (Peir) פעילים, מלבד פיקניקים ופינות שקט עם נופים מרהיבים, הפארק מציע פעילויות כמו כדור סל, Hand-Ball (לא כדור-יד), סדנאות ציור, קרוסלה, פיצה, בית קפה גלידה ועוד ואיך אפשר פראק בלי Shake shack.

Rockefeller Park

פארק חביב בממוקמם ב Battery City דרום מערב דאונטאון מנהטן. הפארק גבול עם ה Hudson River ועם West Street זה אומר שפארק בניייני מגורים. המדשאה הגדולה ממוקמת בצפון הפארק וגולבת עם רחוב N Esplanade, בפארק יש מגרש כדורסל, כדורף עף, מגרש ילדים, שרותים הנמצאים בנקודה הצפון מערבית של הבניין האדמוני המדורג ששמו Solaire (הבניין ממוקם על רחוב Murray רחוב River Terrace) או ב Ferry Terminal בקצה רחוב Vesey. 

ב Park House מאחורי המדשאה הגדולה ממוקמם ביתן קטן והוא מספק משחקים שונים, כל משחקי לוח, פינג פונג ועוד. ממש בפארק ממוקם מלון מומלץ בניו יורק, הוא Conrad New York מלון סוויטות יוקרתי עם נופים עוצרי נשימה. דרומית לפארק ישנם שני מוסדות למורשת היהודית, Center for Jewish History, ו Museum of Jewish Heritage.

אם אתם מגיעים עם סאבווי אז ישנן מספר תחנות מרחק הליכה של כרבע שעה מה הפארק, תחנת  Chambers קווים A ו C. תחנת Mark Place קווים 2 ו 3. תחנת City Hall Station קווים R ו W.