אטרקציות  - רחובות ניו יורק

בעמוד זה רחובות בניו יורק, נציין מספר רחובות ששווה לבקר בהם בניו יורק למטייל המתקדם וחדש בעיר.

 

ניו יורק היא עיר מרתקת, הארכיטקטורה, האנשים, המבנה, הרחובות ועוד ועוד. ישנם רחובות או שדרות בניו יורק ששמם הולך לפנים והם ידועים בכל העולם.

 

לעתים משווים את רחובות ניו יורק לרחובות שונים בערים שונות ברחבי העולם ולמה?

 

כי פה בניו יורק זה המקורי והאמיתי, ברחובות אלו הלכו בוב דילן, ג׳ק קורואק, ברחובות אלו צלמו וידאו קליפים, על רחובות אלו בניו יורק עושים סרטים, ברחובות אלו התפתחו סגנונות מוזיקה, אופנה ולרחובות אלו מגיעים אנשים מכל העולם בשביל לצלם, להתרשם ולחוות.

ישנם בניו יורק המון רחובות ששווה לבדוק, לא ניתן לסכם את כולם בעמוד אחד, אבל כן מומלץ להגיע למספר רחובות בולטים כדי שהטיול שלכם יהיה מעניין יותר, הן תרבותית, הן ויזואלית, קונספטואלית וכיוצ״ב.

 

קיבצנו בשבילכם 8 כאלה והוספנו מלונות בסמוך...קריאה מענה, להלן:

ברוודווי-Broadway


איך אפשר להתחיל עמוד שכזה בלי תחילה להזכיר את רחוב ברוודווי האגדי. לפני שהייתה לשדרה היה המסלול לנתיב מעבר לשבטים אינדיאנים העובר דרך ביצות וסלעים מה שהייתה מנהטן פעם. לאחר שההולנדים התיישבו באי והתחילו את בניית מנהטן מדרומה שינו את שם הנתיב ל Breedeweg באנגלית Broad Road, השם תפס. 


ברוודווי מתחיל כאמור בדרום האי בצומת של רחובות Battery Pl ו State st. בקצה של פארק באטרי, הרחוב/שדרה מסתיים מחוץ למנהטן בעיירה אמיתית אך פופולרית מהסרטים/סדרות, עיירה שנקראת Sleepy Hollow, העיירה ממוקמת כ-60 ק״מ צפונית על נהר ההדסון.

ברוודווי הוא הרבה מעבר לרחוב או דרך, ברוודווי הוא סמל להצלחה בעולם הבידור, זאת מכיוון שהוא עובר מזרחית לטיימס סקוור שם ממוקמים תיאטראות רבים המוצגים בהם הצגות ומחזות זמר ולהופיע שם זה כבוד גדול ומעיד על הצלחה בתחום, שחקני קולנוע רבים שמים פעמיהם לכיוון ברודווי.

על שדרת ברודווי ניתן למצוא את הפסל Charging Bull, את Brooklyn Bridge City Hall, עוברים לווילג׳ אז את Astor Place, עובר דרך Union Square ברחוב 14, ממשיך ממערב וצמוד ל Madison Square Park.

 

עובר ברחוב 34 במקביל לאמפייר סטייט בילדינג וב Herald Square, ממשיך צפונה וחותך את טיימס סקוור, את רובע התיאטראות, חותך את כיכר קולומבוס בפינה הדרום מערבית של סנטרל פארק.

מלונות במרכז מנהטן.jpg

צילום Cityofnewyork.co.il

מלונות על  ובסמוך לשדרת Broadway :

דאונטאון מנהטן, Residence Inn by Marriott Downtown New York

סוהו, טרייבה Soho Garden Hotel  מלון שלושה כוכבים בניו יורק.

יוניון סקוור, W New York-Union Square מלון 5 כוכבים במנהטן.

מדיסון סקוור פארק Heritage Hotel New York City מלון 3 כוכבים בניו יורק, יש חדרים עם אפשרות לעישון.

הרלד סקוור, בניין אמפייר סטייט, Courtyard by Marriott New York Manhattan/Herlad Sqaure מלון 4 כוכבים ניו יורק.

רחוב 42 דרום טיימס סקוור THe Knickerbocker מלון 5 כוכבים מומלץ בניו יורק.

מרכז טיימס סקורר New York Marriott Marquis מלון 4 כוכבים בטיימס סקוור.

טיימס סקוור Crown Plaza Times square מלון 4 כוכבים מרכז ניו יורק.

כיכר קולומבוס Colombus - A Sixty Hotel 6 מלון 4 כוכבים ניו יורק.

וול סטריט -Wall Street

אולי מהרחובות הידועים בעולם. רחוב אייקוני נוסף בניו יורק, ממוקם בדאונטאון מנהטן, Lower Manhattan. הרחוב הרבה (הרבה) יותר קצר מקודמו. יש יכנו אותו The Eight Block Long Street, מתחיל ברחוב ברודווי סמוך לתחנת סאבווי Wall Street, וחוצה את לואר מנהטן מזרחה עד דרך FDR Drive בצמוד לאיסט ריבר, East River.

ברחוב וול סטריט מתרכזים חברות עסקים רבות המנהלות את העולם כולו לרבות הבורסה לניירות ערך של ניו יורק שהיא הגדולה בארצות הברית ובעלום כולו שנוסדה ב-1817. וול סטריט זה מעבר לרק שם של רחוב, המושג וול סטריט מסמל עמדה חברתית, כלכלה, הצלחה עיסקית ואת מייקל דאגלאס.

אמנם וול סטריט הוא שם של רחוב, אבל השם חוצה את גבולות הרחוב, כלומר גם חברות עסקים שלא ממוקמות ברחוב, אל באזור יצהירו שהן עובדות בוול סטריט.

כמובן שלאנשי עסקים מסויימים, לשהות בוול-סטריט זה אידיאלי. קראו על רחוב וולסטריט בהרחבה.

מלונות בוול-סטריט

מלון 4 כוכבים בדאונטאון מנהטן Andaz Wall Street- A Hyatt Hotel

מלון 3 כוכבים בדאונטאון מנהטן Holiday Inn Express Wall Street

4 כוכבים בניו יורק Eurostar Wall Street

רחוב וולסטריט, מלונות בניו יורק

רחוב וולסטריט, City ofnewyork.co.il

St.Marks.jpg

רחוב סט.מרקס Cityofnewyork.co.il

St. Mark's

אחד הרחובות המדליקים בעיר, ממוקם באיסט ווילג׳. הרחוב הוא בעצם רחוב 8 ( 8th Street) אבל בין פארק טומקינס לכיכר אסטור פלייס (Astor Place) הוא סט מרקס. ואם כבר אז האקשן של הרחוב מתרכז בין שדרה ראשונה עד לאסטור פלייס.


רחוב מאוד מפורסם בקרב הניו יורקרים פחות בקרב התיירים. הרחוב הוא אבן דרך במפת התרבות המקומית. כבר בתקופת הביטניקים היה הרחוב פעיל ורב גוני, סופרים ומשוררים שונים התכנסו כאן ואף התגוררו (ווילאם ס. בורוס - Naked Lunch).

 

בתקופת פריחת הג׳אז וג׳אז החופשי ניגנו במועדון Five Spot Jazz Club מגדול האומנים. שנים מאוחר יותר כאשר הביטניקים חלפו להם והעולם התרבותי חברתי-המודרני-מקומי השתלט ע״י חתרנים אחרים כמו ההיפים ולאחר מכן הפאנקיסטים אז גם אלו התגוררו כאן ופעלו ברחוב. 

להקות ואמני מוזיקה שונים הקליטו ברחוב, צילמו את עטיפות אלבומיהם ברחוב ואף צילמו וידאו קליפים בסיינט.מרקס ,ראו ערך לד זפלין, רולינג סטונס ועוד רבים. 
לחלוטין ניתן להרגיש את האופי האלטרנטבי של הרחוב עוד היום, אם זה מוזיקה, פאבים, סקייטרים וגישה בכלל.

כיום הרחוב מאוכלס בפאבים ומסעדות (בהרבה מהם יש מה שנקרא Beer Garden חצר פנימית קסומה), אם תלכו ברחוב בשעות הערב/לילה יהיה ניתן לשמוע פתאום איזה כלי נגינה מתגנב אט אט לאזניכם אם זה סקסופון, גיטרה וכו.. ישנם גם חנויות כיפיות,קעקועים (איך אפשר שלא?), פיצה (איך אפשר שלא?) ועוד.. אין ספק ש St. Mark's הוא אחד הרחובות המדליקים במנהטן ניו יורק.

רחוב 42 ניו יורק, רחובות מומלצים בניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

רחוב 42 צילום Cityofnewyork.co.il

42nd Street

 


רחוב סופרסטאר במנהטן, מהרחובות האייקונים בעיר זה כבר מעל מאה שנה שהוא מושך אליו ומשך אליו במשך השנים את כל סוגי הבידור. הרחוב חוצה את מנהטן לרוחבה מהאיסט ריבר East River עד לנהר ההאדסון במערב. רחוב בניו יורק למטייל בגדר חובה.

 

לאורך כל הרחוב תמצאו מבנים מוכרים, פארקים, אטרקציות שונות וכמובן תיאטראות והנקודה אולי החשובה ביותר היא תחילת טיימס סקוור. 

הרחוב היה פעיל והומה עוד בשנות ה-30, 40 אז תחילת סצנת הג׳אז בניו יורק מתפתחת הרכבי Big-Band והרכבים קטנים יותר, מועדונים שונים, מאוחר יותר סצנת סרטי אימה הייתה פופולרית ברחוב, סרטי זימה וכמובן תיאטארות, הרחוב היה יודע בכינויו The Red Light District  ואף The Deuce. 

רחוב 42 היה בשעתו (שנות ה-70-90) למכה של עולם הבידור של התרבות השוליים יותר, ברחוב עבדו יצאניות, סרסורים וסרטים למבוגרים אשר היו מצוגים בבתי הקולנוע היו לעניין נורמלי, כמובן שפשע היה זמין בכל פינה, עד אשר שמנהטן נוקתה בשנות ה-90 ע״י ראש העיר ג׳וליאני.

 

תשאלו כל ניו יורקר על הזמנים ההם של רחוב 42 ויאמרו לכם כן, זה היה כמו בסרטים, אבל לא היה רחוב כזה בשום מקום אחר בעולם, זה היה רחוב אמיתי אם אנשים אמיתיים ומעשיים אמיתים, ללא צביעות והעמדת פנים (מה שזה לא אומר..)

היום הרחוב הוא לא כזה, הרחוב ידידותי מאוד, תיירותי, נוח מבחינה תחבורתית ואחד הנקודות החשובות בעיר והמומלצות יותר להזמין מלון במנהטן. אז מלבד תיאטראות, ברחוב 42 ממוקמים בניין האומות המאוחדות במזרח, בניין קריייזלר האגדי שנבנה ב-1930 +-, פארק בריינט הנפלא Bryant Park, צמוד אליו הספרייה העירונית של ניו יורק (מבנה חשוב מאוד בעיר).

 

מלון The Knickerbocker המבוקש והמעולה, מוזיאון ריפלי, BB KING Club & Grill מועדון הופעות חיות, Grand Central Station - רכבות, Port Authrity bus Terminal, תחנת הטלוויזיה HBO המעולה וכמון 42 וברודווי שזו הפינה של טיימס סקוור, שם נמצא הבניין האגדי Times Square One  עליו נופל הכדור בתחילת השנה החדשה, ראו סילבסטר בניו יורק. ועוד הרבה.

מלונות מומלצים ברחוב 42 מנהטן ניו יורק:

Hilton Garden Inn Times Square Central  מלון 3 כוכבים בניו יורק, אחלה מלון.

Hilton Times square מלון 4 כוכבים בניו יורק, אנחנו נהננו.

The Westin New York Grand Central מיקום מצוין, 4 כוכבים מנהטן. ראו את חדרי קורנר (הפינתיים..להתעלף)

Grand Hyatt New york, על תחנת גרנד סנטרל, אין צורך לדאוג לתחבורה. 4 כוכבים ניו יורק.

Hotels in NYC.jpg

רחוב 59 והשדרה החמישית Cityofnewyotk.co.il

השדרה החמישית - 5th Avenue

השדרה החמישית הפכה להיות לסמל סטאטוס המיצג את האוכולסיה הגבוהה לפני שנים רבות עוד בעת בניתו של המלון Waldrf Astoria Hotel אשר היה ממוקמם באחת הנקודות החשובות היום במנהטן רחוב 34 והשדרה החמישית, המלון פינה את המקום לבניין די ידוע אחר ב 1929 עת תקופת השפל, מי יודע איזה בניין? בניין אמפייר סטייט Empire State Building, מהמבנים החשובים בעולם כולו. (ראו מלונות ליד בניין אמפייר סטייט).

מבנה נוסף מאוד ידוע על השדרה הוא אחד מגורדי השחקים הראשונים בניו יורק, Flatiron Building הממוקמם על חמישית ורחוב 22, דקותיים דרומית ממדיסון סקוור גארדן.

בכל אופן מאז ועד היום השדרה אשר חוצה את רוב מנהטן לאורכה מסמלת סטאטוס של מעמד גבוה. השדרה מתחילה משכונת הגרינוויץ׳ ווילג׳ בנקודה קסומה בצד הצפוני של וושינגטון סקוור פארק ועולה צפונה עד רחוב 142 בהארלם. אמנם סאבווי אינו עובר תחת השדרה, אבל כן תחת השדרה השישית המקבילה.

בשדרה ישנן המון אטרקציות חשובות במנהטן, היא עוברת בין השאר בפינה של 59 לדעתנו מהפינות היפות בעיר, משם ממשיכה צמוד לסנטרל פארק, אזור יפיפה עמוס במוזיאונים ובניינים לעשירון העליון.

הרבה חוניות אופנה שונות מבקשות לנטוע את אחד הסניפים שלהן בשדרה או ספינת הדגל, שוב עניין של מעמד ומיקום, במשך שנים השדרה החמישית הייתה למקום המרכזי והיוקרתי לקניות לבניו יורק לרבות אופנה. 

ראו אטרקציות נמצאות בשדרה החמישית (חלק מהן) ואיזה מלונות ממוקמים עליה או סמוך (חלק מהם), נתחיל:

כיכר וושינגטון סקוור - The Marlton Hotel

מדיסון סקוור גרדן - Madison Square Garden -  רחוב 23 The Evelyn

Empire State building- ראו מלונות ליד הבניין בפיסקה הקודמת, רחוב 34.

ספריית ניו יורק ופארק Bryant רחוב 40-42 Andaz 5th Avenue

טיימס סקוור (סמוך) - רחוב 45 Holiday Inn Express Times square - Fifth Avenue

רחוב 59 והחמישית, אולי הפינות הכי יפות במנהטן, The Plaza ו The sherry Netherland

The Pieere, A Taj Hotel New York

רחוב 77, לא רחוק ממוזיאון The Metropolitan Museum of Art.  מלון The Mark New York.

רחוב 59

רחוב 59 נמתח מהאיסט ריבר עד להאדסון, כל הרחוב יפה אבל הוא הגיע לעמוד זה בגלל מקטע מאוד מיוחד ואחת הנקודות היפות במנהטן ולא הכי זולות בלשון המעטה, המקטע הוא בין השדרה החמישית לכיכר קולומבוס, הצד הדרומי של סנטרל פארק, לֹ Central Park South.

שם תוכלו לראות את הכיכרות עם הסוסים שמזכירים לנו את ניו יורק הישנה, (אבל בינינו חבל על הסוסים), ישנם מספר כניסות לפארק ע״י שבילים להולכי רגל ולאופניים ומספר כניסות ויציאות לרכבים בזמנים שונים.


Center Drive  כניסה מהשדרה השישית דרך רחוב 59, ממשיך כד לרחוב 72 מזרח, אסור בסוף שבוע ורק מ 7:00-19:00.
West Drive  זו יציאה לרחוב 59 ושביעית, דרך שמתחילה ב-72 מערב.

הרחוב אייקוני ומבחינת מלונות בניו יורק זו אולי הנקודה היפה ביותר במיוחד אם בחרתם והזמנתם דרך בוקינג חדר עם נוף לסנטרל

פארק. 

מלבד הסנטרל פארק והכיכרות עם הסוסים ישנם ברחוב מסעדות וחנויות, מסעדה אחת אייקונית בניו יורק היא, מסעדת והבר The Oak Room, ששייכת למלון The Plaza ששוכן על פינת 59 והחמישית הפינה הדרום מזרחית של המקטע (יש קישור למלון מספר שורות למעלה), מסעדה מאוד ידועה בקרב הניו יורקרים ולא פעם תוכלו להיפגש עם סלבריטאים.
על הפינה הזו נמצאת גם החנות של אפל.

בצד השני של המקטע ממוקמת כיכר קולומבוס, שעליה The Shops at Columbus Center, יעד שתרצו לבקר שם ממוקמים חנות ספינת הדגל של Time Warner, מרכז לינקולן לג׳אז, מסעדות חנויות, מלון Mandarin Oriental New York,  (אם אתם מעונינים במלון יוצא דופן, אז זה זה!)

הרחוב מלא בחנויות שיענינו אתכם/ן כיאה לניו יורק, לא רק במקטע המדובר, שימו לב בין השדרה החמישית לשלישת מרוכזות כמה חשובות כולל ויקטוריה סיקרית ובלומינגדייל. 

מלונות על רחוב 59 ניו יורק, מלבד מלון 5 כוכבים הפלזה שהזכרנו אותו כבר מספר פעמים, תוכלו להזמין את המלונות הבאים:

The Ritz-Carlton New York Central Park, חדרים עם נוף לעיר או לפארק, מומלץ מאוד.

Park Lane hotel on Central Park, לא יקר כקודמו, אבל גם חמישה כוכבים במנהטן.

JW Marriott Essex House New york, מנמלונות המבוקשים במנהטן.

שלושת המלונות הללו ממוקמים על 59 וכאמור תוכלו להזמין חדר עם נוף לפארק, פשוט בחרו את החדר הנכון.

גשר מנהטן מלונות בניו יורק.jpg

גשר מנהטן

רחוב וושינגטון ברוקלין

הכינו את המצלמות כי הגעתם לאחד הרחובות המצולמים בניו יורק, או יותר נכון לאחת הנקודות מהן מצלמים את הנוף של מנהטן. הרחוב ממוקם לרגלי גשר מנהטן בינו לבין גשר ברוקלין (בברוקלין) בשכונה שנקראת Dumbo.

 

אתם בטח לא תיהיו היחידים ברחוב שמצלמים ואם אתם אוהבים לצלם אז בכלל מומלץ להגיע, מה שכולם רואים ומצלמים מהרחוב זה את גשר מנהטן שדרכו מבצבץ האמפייר סטייט בילדינג, אם תגיעו השעות הנכונות אז בכלל הנוך יהיה משגע. זו נקודה מאוד מרשימה ובהחלט שווה לעשות את ״המאמץ״ ולהגיע בעת השהייה שלכם בניו יורק.

אולי התמונה מוכרת לכם מאיזה סרט כלשהו, מי יודע איזה סרט? Once Upon a Time in America של סרג׳יו לאוני עם רוברט דה נירו, התמונה צולמה מרחוב וושינגטון פינת רחוב Water לגיוון מנהטן כמובן.

עכשיו אתם לא חייבים להגיע רק בשביל הצילום, אתם באזור ידידותי ובסמוך נמצא מזח 1-6 ב Brooklyn Bridge Park  ויש פה הרבה פעילויות, או סתם לנוח ולאייל ולהתרשם מהנוף.  כמו כן באזור מסעדות לרבות Shake Shack , ישנן גלריות ועוד, בקיצור שווה להגיע.

ואם אתם מעוניינים לשהות בסמוך במלון מאוד איכותי 5 כוכבים בברוקלין המציע נופים מרהיבים של מנהטן אז הזמינו את מלון  Hotel Brooklyn Bridge 1

רחובות בניו יורק, רחוב בליקר ניו יורק, אטרציות בניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

רחוב בליקר ניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

Bleecker Street

הרחוב נחשב היום וכבר הרבה שנים לאחד הרחובות המגניבים בניו יורק ובווילג׳. ממוקם בגריניץ׳ ווילג׳ או ווסט וילג׳ מקביל לרחוב האוסטון מהדרום ולוושינגטון סקוור פארק בצפון. גובל במזרח עם רחוב באוורי ובמערב עם השדרה השישית, הוא לא ארוך כמו השדרות אבל ארוך יותר מוול סטריט.

הרחוב מאוד פופלרי בהקשר של חיי לילה בניו יורק, פאב אחר פאב מכל מיני סוגים לרבות ה Red Lion הידוע, פאב/מסעדה אמריקאי שקיים כבר הרבה שנים ומספק הופעות חיות ואווירה שמחה. בנוסף כמובן שישנן מסעדות לרוב ברחוב לרבות אחת מהפיצריות בניו יורק, (בה׳ הידיעה) הלא היא Bleecker Street Pizza האהובה על סליבריטאים. 

כמו כן באזור כולו תוכלו ליהנות ממגוון חנויות ייחודיות, בוטיק, או פופולריות, חנויות מוזיקה, Window Shopping, פאבים עם הופעות, מועדוני ג׳אז ועוד.

מלון דירות שני חדרי שינה על רחוב בליקר Greenwich Village Two Bedroom Apartment.

cityofnewyork.co.i chinatown.png

 רחוב Doyers צ׳ינטאון ניו יורק, צילום Cityofnewyork.co.il

Doyers Street Chinatown

אי אפשר לסיים את הביקור בניו יורק בלי לשלב את שכונת צ׳יינטאון הצבעונית בדאונטאון מנהטן. השכונה גובלת בין ברודווי במערב ורחוב הנרי במזרח, בדרום גובלת השכונה עם רחוב וורט׳ או וורת׳ ובצפון הגבול מחולק לשלושה רחובות, הסטר, גרנד וקאנאל.

 

שימו לב קל ללכת לאיבוד בשכונה, קבעו לכם נקודת מפגש מראש, למשל בתחנת סאבווי Canal St שם מגיעים קווים J ו Z, או תחנת סאבויי במזרח השכונה East Brodway שם מגיע קו F.

רחוב Doyers הוא רחוב קטן, מעוקל וצבעוני עם מלא בחנויות קטנות ומסעדות, מספרה ועוד, בעבר היה למעוז פעילות של הכנופיה Tong Gang, כמו כן ברחוב דויירס הוקם התיאטרון בשפה הסינית הראשון. זהו רחוב קטן וחביב, צבעוני ומצולם הרבה, הכינו את המצלמות, הרחוב הופיע בהרבה מאוד סרטים, בשנים האחרונות נראה בברור בסרט שנקרא  Premium Rush, כמו כן רחוב Pell Street גם הוא הופיע בסרט. 

רחוב דויירס יוצא מרחוב Pell Street ומסתיים ב Bowery. רחוב Pell מספק מסעדות וחנויות אופייניות לאזור, פה ברחוב Pell, המשך קריאה על צ׳יינטאון ניו יורק.