SoHo NYC · סוהו ניו יורק

שכונת סוהו ידועה ברחבי העולם ושמה הולך לפניה כשכונה אופנתית, יוקרתית ומסוגננת. השכונה מאופיינת בגלריות יוקרתיות, חנויות אופנה, חנויות בוטיק, חנויות יוקרתיות, רחובות בסגנון בלגי, מלונות בסוהו מדליקים ובטוקיים גם כן, סוהו מציעה את כל המוזכר לעיל. זה נכון. אתם תפגשו בנשים לבושות במיטב מחלוצתיהן אתם תפגשו בגברים שאופנה זה השם האמצעי שלהם.

תוכלו ללנון במלונות 5 כוכבים בסוהו כמו Sixty SoHo המומלץ (לדעתנו) או Nomo SoHo המעוצב עם הנופים המשגעים של ניו יורק.

אתם/ן תתלבשו יפה ותטיילו ברחובות סוהו, אלו המסוגננים בסגנון בלגי עם עמודי תאורה יחודיים המזכירים לנו את אירופה הישנה ומשרים עלינו אווירה רומנטית, תשבו בבתי קפה המעוצבים והמסוגננים כמו Nespresso Soho Boutique, או Rapha Nyc Soho שזה בעצם בית קפה/חנות ספורט/מרכז אופניים, (אז אם אתם על אופניים, הגיעו).

תערכו קניות בחנויות כמו Kirna Zabete או Cos או בעשרות החנויות של מותגי על ברדיוס של מספר בלוקים בלבד, או פשוט טיילו ברחובות השכונה הנהדרת והמזמינה הזו.

גיאוראפיה

סוהו ממוקמת באופן כללי באזור שנקרא דאונטאון מנהטן, או לואר מנהטן Lower Manhattan. גובלת עם רחובות Crosby במזרח, 6th Ave במערב, האוסטון Houston בצפון ורחוב Canal בדרום, לעתים תמצאו מקורות עם גבולות קצת שונים מהמצויינים כאן, למשל במערב הגבול יהיו נהר ההאדסון או, אבל ברוב המקרים אלו הגבולות. חלק המולונות בסוהו (נספק בהמשך) יהיו תחת הגבול המערבי שהוא האדסון.

השכונות הגובלות עם שכונת סוהו בניו יורק הן Little Italy ומתחתיה צ׳ינה טאון במערב, בצפון הגרינוויץ׳ ווילג׳ או הווסט ווילג׳ (גם פה הגדרת הגבולות אינה מדויקת), בדרום שכונת טריבקה הידועה כשכונה הבטוחה במנהטן.

פרסומת

מלונות בסוהו

לפני שנמשיך על עוד מידע על סוהו, ראו מלונות בשכונה, הרי לשם כך התכנסנו כאן היום, הזמנת מלונות בסוהו ניו יורק למטייל באשר הוא. אז הבנו שסוהו היא שכונה ייחודית כמו הרבה שכונות פה בניו יורק, אבל היא קצת יותר יוקרתית, יותר אופנתית, יותר סטייליסטיט, יש בה יותר חנויות אופנה, יותר אלגנטית. בתי המלון בשכונה יהיו בהתאם, רובם יהיו ברמה גבוהה, הרבה מלונות 5 כוכבים בניו יורק.

 

קיבצנו מספר מלונות עבורכם כולל מלונות 3 כוכבים בסוהו, את ההזמנות ניתן לעשות ישירות דרך חברת בוקינג.קום, פשוט לחצו על התמונות או על הקישורים בכחול, עקבו אחר התנאים והזמינו. בבקשה:

מאפיינים פיזיים

אם תשימו לב תוכלו להבחין בהרבה מבנים שסוהו קצת שונה מבחינה ארכיטקונית משאר מנהטן, זאת תודות למה שנקרא לCast-Iron (יצקת ברזל, סגנון בניה שהיה מקובל באמצע ושלהי המאה ה-19. הסיבות העיקריות כי זה היה זול יחסית, המבנה נבנה במהריות והיה קל לתקנו בעת הצורך והשאיפה הייתה שהעיצוב ימשוך דיירים לשכונה דאז.
 

שימו לב לחלונות בסוהו, הרבה מקרים בעלי קשתות (השפעה מאיטליה וצרפת), אלו בדרך כלל מבנים Cast-Iron. ישנם במנהטן כמה מאות של מבנים כאלה ורובם בסוהו.

כאמור חלק מרחובות סוהו מעוצבים עם מה שנקרא Belgian Block או Sett, בעבר הרחוק יותר כאשר סוסים היו בכלי שינוע המרכזי, אז היה פופולרי להשתמש ב Sett מטעם נוחות לחיה. כיום המראה הוא עיצובי גרידא ומוסיף אופי עתיק ומרשים כיאה למקמות קלאסים באירופה.

מאפיין נוסף פיזי האפיין כל כך עם שכונת סוהו הוא הלופט. הלופטים הם מחסנים שבעבר שימשו רבים מהמפעלים שהיו באזור שאיכלסו את השכונה. אלו חללים ענקיים עם חלנות גדולים כיאה ל Cast-Iron עם תאורה טבעית מרובה. 

תחילת שנות ה-70 של המאה ה-20, אמנים רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון בלופטים, הן מרחב אדיר לעסוק באומנות, הן שכירות נמוכה גם בגלל שלא היה ביקוש וגם בגלל שהצורך בחשמל היה נמוך בכלל התאורה המרובה. 

בשלב מסויים קיבלו האמנים רגולציה מהעירייה לעבוד ולגור באותו מתחם, מה שהביא לפופולריות לשכונה, גלריות אומנות נפתחות. בשלב זה נוצר תהליך עירוני שנקרא ג׳נטריפיקציה, אולי מהאזורים הכי יודעים לתהליך הנ״ל הוא אזור סוהו, המעמד הבורגני ראה את סוהו מתפתחת ואמר ״כי טוב״ ורצה גם לקחת חלק ולהיות מגניב, כך השכונה מצאה עצמה שוקעת תחת גל ״מהגרים״ מהמעמד בינוני/גבוה, השכירות עלתה, בניינים שופצו והאמנים נאלצו לצאת לחפש להם יבשה חדשה, רוב הגלריות עברו לצ׳לסי והאמנים התפזרו להם לכל עבר בעיקר לברוקלין. מה שקראתם כאן, זה ממש כל קצה המזלג הרי לא התכנסנו בשביל היסטוריה.

רק לציין שהלופטים הללו נחשבים יקרים מאוד וסוהו בכלל נחשבת לאחת הנקודות היקרות במנהטן.

שם SOHO

עוד משהו אחד לפני שנתחיל עם מלונות בסוהו, השם. Soho-South Of Houston. התיאורטיקן  Chester A. Rapkin לתכנון עירוני תבע את המונח ב-1962 בספרו SoHo for the rapidly changing community south of Houston Street in Manhattan. 

המנוח סחב אחריו שכונות רבות לשנות את שמם או להמציא שם על אותו רעיון כמו שכונת טרייבקה למשל Tribeca-Triangle Below Canal. 
בנוסף השם הושפע מאזור בסוהו בלונדון, West-End.
 

מפת סוהו ניו יורק

מפת סוהו שלפניכם מראה את גבולות השכונה, מיקומים של מלונות בסוהו ואם תלחצו על הקישורים תוכלו להגיע גם לממשק הזמנה שלבוקינג, בנוסף תחנות סאבווי המגיעות לשכונה.

אם אתם במובייל סביר להניח שתצטרכו להגדיל את המפה, ניתן להזיזה עם שתי אצבעות.

גוגל
  • cityofnewyork.co.il Facebook
  • cityofnewyork.co.il Instagram
  • Pinterest cityofnewyork.co.il
הזמינו מלון בניו יורק
אתרים נוספים

© כל הזכויות שמורות - Cityofnewyork.co.il, אין להעתיק ואו לשכפל תוכן.

תודות ל https://www.befunky.com/

https://pixabay.com/